Forum@TeretanaNet

Bodybuilding & Fitness Portal
It is currently Thu Apr 17, 2014 8:23 pm

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 267 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Next
Author Message
 Post subject: zeleni caj
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 12:09 am 
anti-UEFA

Gde kupujete zeleni caj?

Zeleni cajevi u kesicama iz prodavnice nisu ni z od zelenog caja. Sanse su da samim tim necete dobiti ni e od efekata koje zeleni caj ima na organizam. Dao sam si zadatak u toku sledece nedelje da obidjem sve Beogradske zdrave hrane i najdem odgovarajuci zeleni caj. Svugde se preporucuje japanska sencha, kao najbolji...pa cu pokusati da ga nadjem.
Internet je pun info-a o zelenom caju, od informacija kako da ga spremite do toga koji da kupite...
Ako ne uspem da nadjem neki odgovarajuci zeleni caj ovde, narucicu sa interneta, jer je povoljnije, a i sigurnije...(bolje kupiti zeleni caj od specijalizovanog prodavca zelenih cajeva nego od coveka koji drzi zdravu hranu i ima 143kg-a i nije zdrav ni u najavi)

vrlo koristan link je:
http://www.o-cha.com/green-tea-basics.htm

pa...gde nabavljate svoj zeleni caj i koliko ga placate?

TRAZIM KLIJENTE! Rezultati zagarantovani.
Najpovoljnije na prostorima ex-yu. Javiti se na PM ili mail iz profila.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 10:50 am 
Ima Decka!

ovo što si naveo za vrečice zelenog, vrijedi za sve čajeve, to je najnekvalitetniji dio biljke sa najmanje droge. Radi toga što je tako sitan prah u tim vrečicama, proizodač unutra može usitniti dijelove stabljike, umijesto npr. lišća bogatog antioksidansima, et. uljima, vitaminima, mastima i sl.

npr. jeste li znali da je čaj od kamilice u vrečicama zapravo otpad koji nastaje pri preradi kamilice, kada se na trakama pomno izdvaja prvoklasni neoštećeni cvijet sa cvjetnom stapkom do 1 cm.
Radi specifične građe cvata kamilice, mali cjevasti cvjetići vrlo lako ispadaju iz glavica, te se između ostaloga i metu sa poda i strojeva-i to su vrečice.

Bila ja i gledala preradu kamilice u Petrinji.

Za zagrepčane: Frankopanska ulica sa druge strane ceste, ne ona str di je Gavella, u jednoj od veža je dugogodišnja rinfuzna radnja za crne i zelene i rooibos čajeve: Čajoteka. Tam su sigurno 15 godina.
Moja je preporuka za zeleni čaj PAI MU THAN, koji je bran toliko mlad, da po sebi još ima bijele dlačice i danas ga po tv-u i ostalim dućanima čaja reklamiraju pod bijeli čaj (no sad znate da je to zeleni).

Okusom je blag i ukusan, a cijena mu je malo veća oko 25 kn za 100gr.
U čajoteci su cijene čajeva poredane po njihovoj kvaliteti, moete birati između 30tak zelenih čajeva ima ih i za 100 kn 100-200gr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 11:47 am 
anti-UEFA

sarahg wrote:
ovo što si naveo za vrečice zelenog, vrijedi za sve čajeve, to je najnekvalitetniji dio biljke sa najmanje droge. Radi toga što je tako sitan prah u tim vrečicama, proizodač unutra može usitniti dijelove stabljike, umijesto npr. lišća bogatog antioksidansima, et. uljima, vitaminima, mastima i sl.

npr. jeste li znali da je čaj od kamilice u vrečicama zapravo otpad koji nastaje pri preradi kamilice, kada se na trakama pomno izdvaja prvoklasni neoštećeni cvijet sa cvjetnom stapkom do 1 cm.
Radi specifične građe cvata kamilice, mali cjevasti cvjetići vrlo lako ispadaju iz glavica, te se između ostaloga i metu sa poda i strojeva-i to su vrečice.

Bila ja i gledala preradu kamilice u Petrinji.

Za zagrepčane: Frankopanska ulica sa druge strane ceste, ne ona str di je Gavella, u jednoj od veža je dugogodišnja rinfuzna radnja za crne i zelene i rooibos čajeve: Čajoteka. Tam su sigurno 15 godina.
Moja je preporuka za zeleni čaj PAI MU THAN, koji je bran toliko mlad, da po sebi još ima bijele dlačice i danas ga po tv-u i ostalim dućanima čaja reklamiraju pod bijeli čaj (no sad znate da je to zeleni).

U čajoteci su cijene čajeva poredane po njihovoj kvaliteti, moete birati između 30tak zelenih čajeva ima ih i za 100 kn 100-200gr

pitaj imaju li kakav "ogranak" u srbiji, u BG-u :)

U pravu si za ovo sa cajem. Strasno je ipak kako ljudi placaju i po 4-5 evra za kojekakve MILFORD i sl. cajeve...no, nije greh ne znati, vec ne zeleti znati ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 12:15 pm 

nego mene zanima jel istina ono sto ja primjenjujem vec dugo...
da se zeleni caj mora piti "sam", bez secera, limuna, natrena, te da jedino tad postize svoju pravu funkciju
:beer:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 1:09 pm 

pa ja ga pijem bez ičega, skuham eksam i zivio :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 1:13 pm 
anti-UEFA

Irac wrote:
nego mene zanima jel istina ono sto ja primjenjujem vec dugo...
da se zeleni caj mora piti "sam", bez secera, limuna, natrena, te da jedino tad postize svoju pravu funkciju
:beer:

hmm...nigde nisam naisao na takav podatak...

it's possible, but not probable, i supose :)
Mislim, secer kao secer ima svojstva, ne vidim kako bi to uticalo na zeleni caj. Kasika splende i kud puklo da puklo...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 1:42 pm 

ja od malena trosim zeleni , uvijek bez icega , osim vode naravno. volio bih da mogu duci do te prodavaonice u zagrebu ali danas bas nisam spreman za cardio od 500 km :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 18, 2008 6:02 pm 

izvlacim thred iz naftalina :)

trazio sam o zelenom ali nigdje ne pise koliko ga kolicinski i vremenski treba uzeti prije treninga...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 18, 2008 6:43 pm 

ja ti ga nebi preporucio prije treninga teretane jel dosta otvara, i imaš vjetrove :wink:

zeleni pijem kad jedem posni sa orasima, il posni i voće, često oko 5-6 popodne, kao englez 8) Inace pijem onaj najskuplji engleski zeleni čaj, neki Sir Winston valjda, e ak oni sad zajebu kao što pergam kaze onda dokurca :(

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 18, 2008 8:19 pm 

sarahg wrote:
reklamiraju pod bijeli čaj

e baš sam si ja kupio bijeli čaj od podravke, al nažalost u filtar-vrećici, al čim ga popijem idem kupiti taj u frankopanskoj, hvala na informaciji

:lol:

a bijeli čaj je zapravo zeleni al bran dok je još mlad i evo odmah nove vrste čaja 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 19, 2008 9:47 am 
The Answer

jakov wrote:
a bijeli čaj je zapravo zeleni al bran dok je još mlad i evo odmah nove vrste čaja

Točno to je sve ista biljka koja ovisi o vremenu branja. Kada se rano bere onda je to bijeli čaj, malo kasnije dobiva se zeleni, a na kraju crni čaj. Ovisi o vremenu zrenja.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 27, 2008 12:08 am 

Ima neko tacnu informaciju kako se priprema zeleni caj(naravno u listicima)??
Imam jako dobar recept za mrsavljenje i dobijanje dobre definicije.
Ja sam inace iz Subotice i kupujem zeleni caj u zdravoj hrani i placam ga 78 din/kg :D :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 27, 2008 12:51 am 
Moderator

sarahg wrote:

hvala na informaciji,sutra sam tamo vec ujutro 8)
inace od zelenog caja u vrecici jedini kod kojeg sam osjetio neke efekte je onaj cedevita zeleni caj...svi ostali ko da nista nisam ni popio. mislim na onaj specijalan osjecaj nekog laganog blagostanja koji zeleni caj pruza kad ga duze vrijeme pijes...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 27, 2008 12:58 am 
Zna sto govori

Pergam X jesi li nasao u BG zeleni caj ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 27, 2008 1:24 am 

braids wrote:
sarahg wrote:

hvala na informaciji,sutra sam tamo vec ujutro 8)
inace od zelenog caja u vrecici jedini kod kojeg sam osjetio neke efekte je onaj cedevita zeleni caj...svi ostali ko da nista nisam ni popio. mislim na onaj specijalan osjecaj nekog laganog blagostanja koji zeleni caj pruza kad ga duze vrijeme pijes...

braids ne znam jesi probao ovaj...
http://www.franja.hr/eng/images/picture ... en-tea.gif
definitivno najači, pijem zeleni čaj 2 puta dnevno, probao sam sve i svašta, ali ništa se ne može mjeriti sa ovim engleskim :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 267 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]