Forum@TeretanaNet

Bodybuilding & Fitness Portal
It is currently Sun Apr 20, 2014 5:50 pm

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon May 07, 2012 11:45 pm 

Imam 27 godina i poduži staž u teretani. U zadnjih godinu dana sam radio madcow 5x5 program i napredak je bio zadovoljavajući.
Problem se dogodio kada sam odlučio malo spustiti šipku niže prilikom čučnja i serije zagrijavanja su išle bez problema sve do zadnje, najteže, nakon koje sam počeo osjećati bol u donjem dijelu leđa.
Dan kasnije, nakon ustajanja, me također bolilo i odlučio sam uzeti tjedan dana off od teretane. U tome periodu me prestalo boliti skroz ali čim se spustim u čučanj bol se opet vrati i tako u krug. Posebno mi je teško raditi deadlift, nakon čega je još izraženije. Radio sam bez pojasa.

Zanima me je li imao netko sličan problem i kako ga je riješio?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 08, 2012 12:22 am 

Bol u donjem delu ledja moze biti prouzrokovan iz mnogo razloga bilo da je to povreda usled prevelikog opterecenja lumbalnog ili trticnog dela kicmenog stuba i ukljestenje zivca usled neprevilnog pokreta i ugla sile koja je postojala prilikom te zadnje serije, pa sve do toga da je ostecena hrskavica izmdju prsljenova tj da je doslo do moguce dislokacije prsljena(da bi se to saznalo potrebno je slikati na RTG-u kicmeni stub i da pogleda ortoped) a problem takodje moze da prouztokuje i skracenje rektusaabdominisa(usled nepravilnog rada trbusnjaka i ne radjenaj pravilnih pokreta kod mrtvog dizanja i nedovoljnog istezanja lumbalnog dela ledja) koji je pripojen za lumbalni deo kicme i moze da vuce kicmeni stub ka unutrasnjem delu takodje se desava kod ljudi koji imaju skracenu zadnju lozu usled ne istezanja posle velikih napora sa kilazama. Problem se u zavisnosti od toga sta je u pitanju resava odredjenim vezbama za istezanje ledja i recabd ,vezbama za jacanje muskulature ledja . Moja preporuka ti je da ako bas neces da ides kod doktora smanjis kilaze na svim poljuma narocito noge i ledja i da ubacis vezbe kao sto su ti stojeci pretklon sa sipkom,mrtvo vucenje par cm iznad pocetka bola i da pocnes da se istezes i da radis ledjnjake na podu radi jacanja lumbalnog dela. Pre svega ti je bitno zagrevanje bolnog mesta pre treninga i na kraju istezanje.
Bilo bi pozeljno da koristis neke kreme ili gelove za zagrevanje a po zavrsetku gelove kreme koji hlade/zagrevaju par puta tokom dana. a vezbe istezanja i ledjnaka 2 x dnevno istezanje vezbe 1x dnevno uz odmor na svaka 3 dana ... ne znam koliko ti je pomogao ovaj post i koliko si razumeo ali ako ima nesto nejasno pitaj.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 08, 2012 12:50 am 

+ab work i onda jos malo ab worka..

.. kad bi svatko na forumu radio novu temu sta ga trenutno boli nastala bi jedna fina hrpa smeca. VEC je 1005 osoba postalo o boli u donjem dijelu ledja i jos vise ljudi im je odg sta da rade.. nemoj biti lijen malo prosearchat forum.. (perporucujem google nad ovim tu shitnim searchom)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 08, 2012 1:27 am 

zeee100 wrote:
Bol u donjem delu ledja moze biti prouzrokovan iz mnogo razloga bilo da je to povreda usled prevelikog opterecenja lumbalnog ili trticnog dela kicmenog stuba i ukljestenje zivca usled neprevilnog pokreta i ugla sile koja je postojala prilikom te zadnje serije, pa sve do toga da je ostecena hrskavica izmdju prsljenova tj da je doslo do moguce dislokacije prsljena(da bi se to saznalo potrebno je slikati na RTG-u kicmeni stub i da pogleda ortoped) a problem takodje moze da prouztokuje i skracenje rektusaabdominisa(usled nepravilnog rada trbusnjaka i ne radjenaj pravilnih pokreta kod mrtvog dizanja i nedovoljnog istezanja lumbalnog dela ledja) koji je pripojen za lumbalni deo kicme i moze da vuce kicmeni stub ka unutrasnjem delu takodje se desava kod ljudi koji imaju skracenu zadnju lozu usled ne istezanja posle velikih napora sa kilazama. Problem se u zavisnosti od toga sta je u pitanju resava odredjenim vezbama za istezanje ledja i recabd ,vezbama za jacanje muskulature ledja . Moja preporuka ti je da ako bas neces da ides kod doktora smanjis kilaze na svim poljuma narocito noge i ledja i da ubacis vezbe kao sto su ti stojeci pretklon sa sipkom,mrtvo vucenje par cm iznad pocetka bola i da pocnes da se istezes i da radis ledjnjake na podu radi jacanja lumbalnog dela. Pre svega ti je bitno zagrevanje bolnog mesta pre treninga i na kraju istezanje.
Bilo bi pozeljno da koristis neke kreme ili gelove za zagrevanje a po zavrsetku gelove kreme koji hlade/zagrevaju par puta tokom dana. a vezbe istezanja i ledjnaka 2 x dnevno istezanje vezbe 1x dnevno uz odmor na svaka 3 dana ... ne znam koliko ti je pomogao ovaj post i koliko si razumeo ali ako ima nesto nejasno pitaj.

Hvala na odgovoru. Rekao bih da definitivno nije živac jer se mogu kretati normalno i raditi sve pokrete.

Leđnjake radim na spravi a trbušnjake na pilates lopti. Jedino mi nije jasno kako zagrijati prije i istezati donja leđa nakon treninga. Ako ti nije teško da postaviš neke linkove.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 26, 2012 6:03 pm 

http://www.google.rs/search?q=back+stre ... 80&bih=899 sve ove vezbe sto ti se prikazuji na guglu su ok istezes malo ispod granice bola. a sto se zagrevanja tice mozes da radis ledjnjake ili ta zagrevas lagano tako sto ces da trcis 5 min na traci onda uzmes sipku 10 kg ili olimpijsku 20 kg i radis lagano mrtvo ali tako da prve dve serije pokret ti ide do pola posle jos 4 pokret se polako spusta do kraja .. ne mogu sada detaljnije da ti objasnim ali mislim da ces da skontas :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 26, 2012 6:46 pm 

Ovo istezanje sa gugla je prelose i samo moze biti uzrok problema sa ledjima, lijek tesko.

Searchaj forum, kako sto kaze agent_orange hrpa ljudi je pisala o takvim problemima i provjeri tehniku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 12, 2012 9:56 pm 

da to je bio moj brzoplet odgovor jer na googlu imas samo slike, ali sustina kod povreda ledja je ta da prvo ustanovis uzrok bola, za pocetak neka fizikalna terapija i masaze koje treba lekar da odredi, pa posle nastavak sa vezbama za ledja i obaveznim istezanjem. http://fliiby.com/file/479722/e8x0hpu2dq.html ovo je link knjige koja objasnjava vezbe istezanja i koji misic se isteze pa mozes kombinovati.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 12, 2012 10:29 pm 
Moderator

zeee100 wrote:
da to je bio moj brzoplet odgovor jer na googlu imas samo slike, ali sustina kod povreda ledja je ta da prvo ustanovis uzrok bola, za pocetak neka fizikalna terapija i masaze koje treba lekar da odredi, pa posle nastavak sa vezbama za ledja i obaveznim istezanjem. http://fliiby.com/file/479722/e8x0hpu2dq.html ovo je link knjige koja objasnjava vezbe istezanja i koji misic se isteze pa mozes kombinovati.

Knjiga izgleda odlično, hvala na ovome. :)

Također mi prestanite slat poruke "Budi moj trener!" i tražiti bankovni račun da mi uplatite novac.

http://www.youtube.com/user/Nepoderivi
http://www.facebook.com/Nepoderivi

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]