Jump to content

Photo
- - - - -

Rijesiti se vode

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 PLJUGER

PLJUGER
  • Member
  • 283 posts
  • LocationduBBBrava

Posted 25 August 2005 - 01:51 AM

molim vas ako mi mozete reci kako da se na prirodan nacin rijesim vode u tijelu :?: puno hvala...

#2 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 25 August 2005 - 07:31 AM

Popisaj se..... Nema kud prirodnije od toga.... :D
Yamahirija

#3 Alan

Alan

Teretana 1950

• Moderator
  • 4573 posts
  • Locationaway

Posted 25 August 2005 - 10:50 AM

molim vas ako mi mozete reci kako da se na prirodan nacin rijesim vode u tijelu :?:

puno hvala...

Cekaj, pojasni malo pitanje. Zasto se zelis rijesit vode? Izdefinirao si se pa sad jos trebas bacit vodu(u ovo ne vjerujem)? Tijelo ti zadrzava previse vode? Koliko kg i na koju visinu imas?
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.
http://img111.images... ... 875wr8.jpg

-------------------------------------------------------

#4 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 25 August 2005 - 11:47 AM

Najbolja stvar za izbacivanje vode po meni je caj od persuna posto je persun prirodni diuretik. Sprema se tako sto se persun sirovi ili suseni nije bitno stavi u kljucalu vodu i to otstoji 15 minuta procedi se i pije. Caj se pije posle obroka i zatim bar 2 sata - 3 sata nesmes da jedes da bi rezultati bili bolji. Izbacices natrijumovu SO iz ishrane (to je obicna kuhinjska so) posto Na vezuje vodu, i precices na kalijumovu SO. Takodje treba da pijes 2-3l vode na dan, ma koliko ti to zvucalo nelogicno. Elem poseta lekaru je obavezna. Osnovni razlozi zadrzavanja vode su srcane bolesti i bolesti bubrega. CAJ OD PERSUNA!!! Je diuretik i dovodi do disbalansa Mg (Magnezijuma) pa ces Mg uzimati u tebletama , postoje sumece koje se rastvor u vodi. Nikakvi diuretici i slicno DOK NE POSETIS DOKTORA i ne vidis sta ce on da kaze.

#5 kova

kova

Moderator

• Moderator
  • 4711 posts
  • LocationRijeka, Blue Gym

Posted 26 August 2005 - 02:47 PM

Imas jedan "trik" za izbacivanje vode, ja sam ga jednom isprobao, a rezultate mozes vidjet na podforumu 'slike forumasa' :) Fora ti je da 3 se dana PREKRCAVAS na soli, znaci, solis sve sto mozes. Solis tunu, salatu, svaki komad mesa posebno zasolis, cak i svjezi sir ... ;) Pokusaj popiti sto je vise vode moguce tih par dana. Neces se bas najbolje osjecat + biti ces natecen ko onaj lik sa michelin logo-a ( ova fora je ukrana od nolimitsa) :D E onda 3 dana potpuno izbaci sol, plus treci dan i izbaci vodu. Nakon 7 dana suh si ko barut. :D

#6 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 27 August 2005 - 01:13 AM

Imas jedan "trik" za izbacivanje vode, ja sam ga jednom isprobao, a rezultate mozes vidjet na podforumu 'slike forumasa' :)

Fora ti je da 3 se dana PREKRCAVAS na soli, znaci, solis sve sto mozes. Solis tunu, salatu, svaki komad mesa posebno zasolis, cak i svjezi sir ... ;)

Pokusaj popiti sto je vise vode moguce tih par dana.

Neces se bas najbolje osjecat + biti ces natecen ko onaj lik sa michelin logo-a ( ova fora je ukrana od nolimitsa) :D

E onda 3 dana potpuno izbaci sol, plus treci dan i izbaci vodu.

Nakon 7 dana suh si ko barut.
:D

ili je mrtav covek.
Ovo sto si ti preporucio coveku, ne samo da je nezdravo nego je i opasno. Ako zadrzava vodu moze da je zadrzava zbog problema sa srcem recimo a to jos neznamo.

A ako je u pitanju problem sa srcem onda bi ta kolicina soli mogla da izazove ozbiljne probleme.

#7 Z

Z

Moderator

• Member
  • 1723 posts
  • LocationHR

Posted 27 August 2005 - 09:16 AM

Radi problema sa srcem sigurno nece zadrzavat vodu u 'ekvatorijalnom pojasu' nego u donjim ekstremitetima, i kod tezih slucajeva, u plucima, sto uzrokuje sumove i kratkocu daha. Medjutim, ne podnosi svatko jednako dobro dehidraciju na ovakav nacin. Malaksalost, razdrazljivost, grchevi nisu bas za zanemariti, dakle pamet u glavu!

#8 kova

kova

Moderator

• Moderator
  • 4711 posts
  • LocationRijeka, Blue Gym

Posted 27 August 2005 - 02:41 PM

ili je mrtav covek.

:lol: :lol:

Ej momak, ti pij svoj caj od persuna i pojavi se pokraj mene na pozornici, pa neka ekipa procijeni dali ja licim na mrtvaca, ili ti na lika koji jos uvijek drzi vodu.

To je "trik", rabi se samo u najhitnijim slucajevima, npr. natjecanje!
Siguran sam da ga vecina natjecatelja sa foruma prakticira!

#9 Gentle Giant

Gentle Giant
  • Member
  • 253 posts
  • LocationChicago, IL

Posted 27 August 2005 - 03:17 PM

Popisaj se.....

Nema kud prirodnije od toga.... :D

:lol: :lol: :lol: Komsho, lood si skroz.

#10 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 27 August 2005 - 04:05 PM

"Jadi se rade...." :D
Yamahirija

#11 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 27 August 2005 - 07:00 PM

ili je mrtav covek.

Ej momak, ti pij svoj caj od persuna i pojavi se pokraj mene na pozornici, pa neka ekipa procijeni dali ja licim na mrtvaca, ili ti na lika koji jos uvijek drzi vodu.

to sto tebe da kolicina soli nije ubila je TVOJA PUKA SRECA a ne tvoje znanje. So izaziva povecanje krvno pritiska sto dalje moze da bude pogubno za pojednice.

Tvoj izgled ne govori nista o tvom znanju na polju medicine, biologije, fiziologije, vec samo da si imao mnogo srece sa sranjima koje koristis i metodama koje ovde savetujes drugima.

Uzmi malo pa procitaj GAJTONA za pocetak.

#12 PLJUGER

PLJUGER
  • Member
  • 283 posts
  • LocationduBBBrava

Posted 29 August 2005 - 12:55 AM

zahvaljujem :P

#13 Big_Rasha

Big_Rasha
  • Member
  • 86 posts

Posted 29 August 2005 - 04:02 PM

Ljudsko telo ima hormon (koji sam zaboravio kako se zove) koji sluzi da sakuplja vodu. Ukoliko je smanjen unos soli nivo ovog hormona raste, znaci smanjivanjem soli se neces otarasiti vode. Kova je potpuno u pravu i njega bi trebao poslusati. Evo kako ja radim 5 dana jedem jako puno soli i pijem 8,9,10 litara vode, nivo pomenutog hormona je jako nizak jer u organizmu ima jako puno soli, i zato ce u naredna tri dana organizam otpustati vodu iako nema soli, nakon ovog praznjenja se nastavlja sa normalnim unosom Na. To ti je vala najprirodnije. Uvek pijte vodu i kad niste zedni jer kad ozednis tada je kasno, organizam je vec dehidrirao. Sto se tice persuna i diuretika uopste, da tako ces se privremeno otarasiti vode, ali cim pocnes da jedes so ta voda ce se vratiti pod kozu.

#14 Bodybuilder

Bodybuilder
  • Member
  • 575 posts
  • LocationDubrovnik, Hrvatska

Posted 29 August 2005 - 04:08 PM

ili je mrtav covek.

to sto tebe da kolicina soli nije ubila je TVOJA PUKA SRECA a ne tvoje znanje. So izaziva povecanje krvno pritiska sto dalje moze da bude pogubno za pojednice.

Tvoj izgled ne govori nista o tvom znanju na polju medicine, biologije, fiziologije, vec samo da si imao mnogo srece sa sranjima koje koristis i metodama koje ovde savetujes drugima.

Uzmi malo pa procitaj GAJTONA za pocetak.

moram se ovdje sloziti s tobom. Bog cuva lude, pijane i djecu :D
FACE DOWN, ASS UP; THAT'S THE WAY WE LIKE TO FUCK 8)

#15 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 29 August 2005 - 08:10 PM

E da postoji i Kalijumova SO moze da se nadje u prodavnicama i ona ne zadrzava vodu niti ima bilo kakav uticaj na vodu. Preporucila mi je doktorka nutricionista posto sam isto u fazi izbacivanja vode. I vec duze vreme ne koristim obicnu so. A isto su slane. Znaci nema razlike.

#16 Gentle Giant

Gentle Giant
  • Member
  • 253 posts
  • LocationChicago, IL

Posted 30 August 2005 - 05:48 PM

E da postoji i Kalijumova SO moze da se nadje u prodavnicama i ona ne zadrzava vodu niti ima bilo kakav uticaj na vodu.

Preporucila mi je doktorka nutricionista posto sam isto u fazi izbacivanja vode.

I vec duze vreme ne koristim obicnu so.

A isto su slane. Znaci nema razlike.

U kojoj prodavnici?

#17 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 30 August 2005 - 10:20 PM

Neznam gde zivis. U Beogradu ima po prodavnicama zdrave hrane , ali se sve cesce nalazi i po obicnim prodavnicama. Zadnji put sam kupio u "Maxi Diskontu"

#18 Ivanhoe

Ivanhoe
  • Member
  • 202 posts

Posted 22 September 2005 - 08:54 PM

Bilo je pitanja na ovu temu i ranije i secam se kad je Pedjos rekao da je za izbacianje vode dobar i zeleni caj.!!

#19 Zlo Prase

Zlo Prase
  • Member
  • 694 posts

Posted 23 September 2005 - 07:45 AM

a za koji k... bi netko htio izbaciti vodu ako nije priprema za natjecanje, pitanje je bilo od alana a to nije autor odgovorio zasto uopce zeli izbaciti vodu (sto uopce nije zdravo)

#20 PLJUGER

PLJUGER
  • Member
  • 283 posts
  • LocationduBBBrava

Posted 23 September 2005 - 03:40 PM

tijelo mi zadrzava previse vode

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users