Jump to content

Photo
- - - - -

Dijarea(proljev i povracanje)

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 Cale

Cale
  • Member
  • 87 posts

Posted 30 October 2010 - 10:23 AM

izgleda da sam pobrao neki crijevni virus i samo izlazi sve iz mene...na sve strane :lol: Znam da od prehrane mogu jesti banane,dvopek,tost,cokoladu za kuhanje i piti kolu i kamilicu. Da li mogu bar popiti proteine(voda,mlijeko? ) ili nesto drugo pojesti(posni,jaja,tuna) ? Strah me da opet u 3-4 dana ne izgubim po par kila...

#2 Skadi

Skadi
  • Member
  • 1286 posts

Posted 30 October 2010 - 10:31 AM

meni su se u takvim slucajevima whey i zobene pokazale kao dobra kombinacija. ali sa vodom, nikako sa mlijekom. medjutim, to je dosta individualno, probaj polagano. stari mi jednom nije mogao nista jesti 5 dana, na kraju je pristao da mu smuckam zobene s wheyom i to je proslo i njemu.
Jedem sve sto se milo glasa
If brute force doesn’t work, you’re just not using enough.
A home gym is to a public gym as a home toilet is to a public toilet.

#3 Životinja

Životinja
  • Member
  • 188 posts
  • LocationZagreb

Posted 30 October 2010 - 10:52 AM

Nikako whey a zobene još manje, mene je ta crijevna viroza sjebala prije nekih mjesec i pol,i nije prolazila 7-8 dana, dok nisam počeo jest samo dvopek, štapice vode i čajeve, i možeš si kupit carbomed, izgubio oko 3 kile, užas. Jbg ja sam tak u početku isto ajd malo posnog, malo zobenih a sve izlazi iz mene, tak dok nisam 3 dana na dvopeku i štapićima bio nije prolazilo.
Posted Image

#4 Cale

Cale
  • Member
  • 87 posts

Posted 30 October 2010 - 01:51 PM

znaci mirovanje i carbs... hvala puno!

#5 Mersim

Mersim
  • Member
  • 259 posts

Posted 30 October 2010 - 05:45 PM

Odeš u ljekarnu i kupiš nešto za proljev...recimo linex, medicinski ugljen...

#6 Daemona

Daemona
  • Member
  • 4259 posts
  • LocationXXL - Zg/Cosmo Gym - Ri

Posted 30 October 2010 - 07:57 PM

linex ili med ugljen,a li ne uzimati azejdno mozes jest skoro sve ali izbjegavat masno tipa lisnato i kolače i slično jabuka naribana ipustit da posmedji.. kao i ovov sto si naveo vec

#7 Životinja

Životinja
  • Member
  • 188 posts
  • LocationZagreb

Posted 31 October 2010 - 02:04 AM

Carbomed=med.ugljen, i s njim nikakve lijekove ne uzimaj.
Posted Image

#8 Daemona

Daemona
  • Member
  • 4259 posts

Posted 31 October 2010 - 09:18 AM

linex - probioticke bakterije koje obnavljaju floru i fanu crijeva i na taj nacin rjesavaju probleme dijareje nesto su skuplji i dobro je popit sve kako pise med udljen pak djeluje skroz drugacije. najbolje ga je izmrviti u casi vode i tako popiti. on na sebe adsorbira sve bakterije u crijevima, pa kad ga zmrvis povrsina je veca, vise ce toga povuc. naravno, on tako povuce i dobre i lose bakterija, ali je puno jeftiniji. zato ih ne piti zajedno, jer ponistavas ucinak jedno drugom u svakom slucaju, ako uzmes ugljen, kad sev to prodje i bude gotovo bilo bi dobro jogurtima il tako necime malo obnovit floru

#9 Cale

Cale
  • Member
  • 87 posts

Posted 31 October 2010 - 12:23 PM

Hvala svima na savjetima!

#10 Parizer

Parizer
  • Member
  • 1028 posts
  • Locationu paklu praškova i protejina

Posted 31 October 2010 - 11:51 PM

Meni linex nikad nije djelovao, medicinski ugljen uvijek. Ali zato sam poslije dužih proljeva srao cjepanice.
Brozekiel 37:3-5 - "And he cried aloud: 'Brodin, can these dry bones lift?' And Brodin replied: 'Prophecy to the barbell, and it will be so'. And the lifter turned to the barbell and proclaimed: 'I shall pick thee up and put thee down!' and, behold, on that day a PR was made in the exercise that is most holy, the squat."
Bramen.

#11 Daemona

Daemona
  • Member
  • 4259 posts

Posted 01 November 2010 - 01:54 PM

Meni linex nikad nije djelovao, medicinski ugljen uvijek. Ali zato sam poslije dužih proljeva srao cjepanice.

po meni je med ugljen super kad treba brzo djelovanje..a onda linex kasnije, s obziromda se linex ipak treba uzimat neko vrijeme

#12 Cale

Cale
  • Member
  • 87 posts

Posted 01 November 2010 - 02:25 PM

Ali zato sam poslije dužih proljeva srao cjepanice.

:shock: ...ovolike su mi oci bile ujutro na wc-u...

#13 Životinja

Životinja
  • Member
  • 188 posts
  • LocationZagreb

Posted 01 November 2010 - 09:54 PM

linex - probioticke bakterije koje obnavljaju floru i fanu crijeva i na taj nacin rjesavaju probleme dijareje
nesto su skuplji i dobro je popit sve kako pise

med udljen pak djeluje skroz drugacije. najbolje ga je izmrviti u casi vode i tako popiti. on na sebe adsorbira sve bakterije u crijevima, pa kad ga zmrvis povrsina je veca, vise ce toga povuc. naravno, on tako povuce i dobre i lose bakterija, ali je puno jeftiniji.

zato ih ne piti zajedno, jer ponistavas ucinak jedno drugom

u svakom slucaju, ako uzmes ugljen, kad sev to prodje i bude gotovo bilo bi dobro jogurtima il tako necime malo obnovit floru

...ili ga kupiti u granulama, pa ga lijepo samo izmiješaš s vodom.
Posted Image

#14 Mrcina92

Mrcina92
  • Member
  • 251 posts

Posted 06 February 2013 - 03:52 PM

sinoć sm unio u sebe kobnu kombinaciju, 4 sarme, pa voćni jogurt, pa pilos masni šejkan sa mljekom. do podneva sam izrigao sve što se dalo izrigati, pa se mučnina smirila, a sad sve ostalo šta unesem izlazi na drugu stranu u tekućem obliku.... trebam savjet kako da čim prije to rješim da mogu počet jest da ne propadnem da uzmem taj ugljen? oću moć normalno jest kad to uzmem? sad namačem dvopek u čaj, ali svaki uneseni dvopek osjetim da želi van vrlo brzo ima li neka hrana koju smijem jest?, rekla mi je u ljekarni da izbejgavam masno. da si skuham pilećih prsa ili bjelanjaka od jaja da jedem ili posnog sira ili tune u salamuri, jel može nešto od toga ?

#15 akon

akon
  • Member
  • 1650 posts
  • LocationZagreb

Posted 06 February 2013 - 04:33 PM

dvopek + marmelada + cajevi tako dan eventualno dva pa ako prolazi polako ubacivat ostale namirnice bez zacina za pocetak obicno leso (kuhano) hranu tipa piletina mrkva i krompir i juhe...ne razumijem njezin savjet da se jede sir ili bilo sta mlijecno za vrijeme proljeva :? obicno se mlijeko i mlijecni proizvodi nakon takvih stvari vracaju medu zadnjima

#16 :bobi

:bobi
  • Member
  • 1637 posts
  • Locationzgb

Posted 06 February 2013 - 04:46 PM

mrcino, slobodno pojedi malo ugljena. kada ja imam takve probleme, ne trudim se nesto puno oko prilagodbe prehrane, ali nakon par tableta aktivnog ugljena sve prolazi.

#17 Mrcina92

Mrcina92
  • Member
  • 251 posts

Posted 06 February 2013 - 08:05 PM

dvopek + marmelada + cajevi tako dan eventualno dva pa ako prolazi polako ubacivat ostale namirnice bez zacina za pocetak obicno leso (kuhano) hranu tipa piletina mrkva i krompir i juhe...ne razumijem njezin savjet da se jede sir ili bilo sta mlijecno za vrijeme proljeva :? obicno se mlijeko i mlijecni proizvodi nakon takvih stvari vracaju medu zadnjima

nije savjetovala sir nego onaj neki tipa bioaktiv jogurt za obnavljanje crijevne mikroflore

da, došlo je do zabune jer sam odvojio zarezom a ne točkom, to je bilo moje pitanje a ne njena izjava, nisam baš pri sebi pa ono...

evo sad pijuckam čašu crnog napitka pa ćemo vidit, makar nije bilo proljeva više poslje al ne želim riskirat :lol:

sad ako sam rješio taj proljev i to, zanima me kako rješiti općenito slabost, loše se osjećam, ko da me malo glava boli, općenito se loše nekako osjećam
dosad sam cugao puno svježe isjceđenog soka od naranči i limuna i guto sam C-500 naveliko pa mi nije jasno kako je opće došlo do toga :(

#18 mike_os

mike_os
  • Member
  • 3839 posts
  • LocationZagreb

Posted 06 February 2013 - 08:54 PM

glavobolja je jedan od simptoma dehidracije... vjerojatno si jos uvijek dehidriran i postoji disbalans elektrolita... kod jakih proljeva to zna biti problem... jos pokusaj pojacati unos tekucine, najbolje vode i pojacaj malo sol u klopi i pazi s c-vitaminom, u velikim dozama ima laksativno djelovanje, a jos uz to je topiv u vodi, i svaki visak se izlucuje mokrenjem... ne znam dali sam to samo ja, ali pri visokom unosu vit c primjetio sam cesci odlazak na wc sto te opet cijedi...
Povoljno sastavljam individualne planove prehrane, treninga te suplementacije. Dosta vam je sporog ili neznatnog napretka, zelite poduzeti nesto i napokon dovesti vase tijelo na novi nivo. Zajedno možemo probiti sve granice. Više informacija na inbox ili
http://www.facebook.... ... 46?sk=info

uvjerite se i sami
http://www.facebook.... ... 946&type=3

#19 Xcore

Xcore
  • Member
  • 110 posts
  • LocationZagreb,Hrvatska

Posted 06 February 2013 - 11:55 PM

glavobolja je jedan od simptoma dehidracije... vjerojatno si jos uvijek dehidriran i postoji disbalans elektrolita... kod jakih proljeva to zna biti problem... jos pokusaj pojacati unos tekucine, najbolje vode i pojacaj malo sol u klopi

i pazi s c-vitaminom, u velikim dozama ima laksativno djelovanje, a jos uz to je topiv u vodi, i svaki visak se izlucuje mokrenjem... ne znam dali sam to samo ja, ali pri visokom unosu vit c primjetio sam cesci odlazak na wc sto te opet cijedi...

mike koliko je za tebe visok unos vitamina C,ja obicno uzimam 3-5 grama dnevno i nemam problema,pa me bas zanima kolike doze ti uzimas ?
Koliko ću kila mišića dobit za godinu dana ako svaki dan budem pio proteine ?

#20 mike_os

mike_os
  • Member
  • 3839 posts
  • LocationZagreb

Posted 07 February 2013 - 08:55 AM

ja osobno oko 3 grama rasporedjeno kroz dan, ali imao sam izleta sa oko 10+ g i tada sam osjetio pojacan odlazak na wc itd
Povoljno sastavljam individualne planove prehrane, treninga te suplementacije. Dosta vam je sporog ili neznatnog napretka, zelite poduzeti nesto i napokon dovesti vase tijelo na novi nivo. Zajedno možemo probiti sve granice. Više informacija na inbox ili
http://www.facebook.... ... 46?sk=info

uvjerite se i sami
http://www.facebook.... ... 946&type=3

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users