Jump to content

Photo
- - - - -

Ksenikal?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Remo

Remo
  • Member
  • 54 posts

Posted 18 January 2005 - 10:06 PM

A KSENIKAL ?

#2 pedjos

pedjos
  • Member
  • 609 posts
  • LocationSrbija

Posted 19 January 2005 - 02:32 PM

pedjos pa sta ti je,pa mi smo ovdje svi natural! cak i ti samo si zaboravio.... :D

.uf da...sorry. :roll: :roll: :roll: :roll: .....nebih se bas igrao sa ksenikalom...ima lud jo-jo efekat kada ga prestanes uzimati.....a jos ako pogresisi u dozama....uf....

#3 Alan

Alan

Teretana 1950

• Moderator
  • 4571 posts
  • Locationaway

Posted 19 January 2005 - 02:35 PM

a ksenikal je..?
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.
http://img111.images... ... 875wr8.jpg

-------------------------------------------------------

#4 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 19 January 2005 - 02:39 PM

Vjerovatno misli na Xenical od Rochea Procitaju na ovim stranicama o njemu http://www.tegobe.co...che/xenical.htm

#5 pedjos

pedjos
  • Member
  • 609 posts
  • LocationSrbija

Posted 19 January 2005 - 02:46 PM

a ksenikal je..?

...u kratkim crtama..neznam njegovo pravo genericko ime...ima da se kupi u slobodnoj prodaji kod nas u apotekama..medjutim,to je blaza varijanta tj.oblik..dilei ga valjaju sa necim pomesanim ali neznam sa cim...uglavnom deluje tako da povecava telesnu temperaturu,odnosno vrsi termogenezu i samim ti je odlican za one koji nevole da vezbaju a hoce da budu fit....medjutim,on trazi ogromne kolicine vode prilikom uzimanja,i ako se to ne ispostuje dolazi do dijareje.povracanja gadjenja...e sada sto se tice gadjenja...jebem li ga jedna riba ga je uzimala i kaze da joj hrana nije padala na pamet....odlazila je u gym i na trcanje i stvarno je uspela da redukuje kilazu za nekih 20 kg...inace bila je debela kao prasica...medjtuim po prestanku uzimanja ksenikala postala je toliko razdrazljiva akilogrami se vratili covece neverovatnom brzinom...devojka je oticala iz dana u dan kao balon....momak joj-inace iskompleksirana budala koji joj je i preporucio ksenikal...dao lasix da pije da spreci oticanje..i sta se desilo...evojka zavrsila na hitnoj u nesvsnom stanju.....dijagnoza-dehidracija ofrganizma.....nije uopste pila vodu a rokala lasix.....i sada koliko sam mogao da zakljucim iz njenog razgovora..ima ostecenje bubrega...e sada dali je to od ksenikala ili od lasixa ili od rodjenje...ajde ga znaj....ali cinjenica je da je devojka ponovo debela......lud preparat koji cak sam negde i citaao prilikom zloupotrebe moze izazvati ovisnost.....kod nas ga mone estradne licnosti uzimaju posle liposukcije....jebem li ga ...verovatno da odrze to sto je noz napravio...ali poenta je svega da je dosta uzjeban preparat...i mislim da kad do sada nije nasao siroku upotrebu u b.b. kao npr.clen ili spiropent ili efedr...da nebi trebalo traziti puteve da ga se stavu u upotrebu...

#6 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 19 January 2005 - 03:03 PM

Lasix je uz inzulin najopasniji preparat sta se koristi u Body Buildingu.Primjena velikih doza kod s normalnom bubreĹžnom funkcijom moĹže izazvati pojaÄ?anu diurezu s posljediÄ?nim poremećajem ravnoteĹže elektrolita i tekućine.Postoji i rizik od hipokalijemije tako da nije bas za zajebavat se sa tim...

#7 pedjos

pedjos
  • Member
  • 609 posts
  • LocationSrbija

Posted 19 January 2005 - 03:08 PM

Lasix je uz inzulin najopasniji preparat sta se koristi u Body Buildingu.Primjena velikih doza kod s normalnom bubreĹžnom funkcijom moĹže izazvati pojaÄ?anu diurezu s posljediÄ?nim poremećajem ravnoteĹže elektrolita i tekućine.Postoji i rizik od hipokalijemije tako da nije bas za zajebavat se sa tim...

....da da naravno...ali devojka je pila lasix,jer nemozes da verujes kako je bila otecena...zglobovi na nogama,rukama...covece jel znas one letnje sandale sa kajisevima sta se nosaju...e pa njih nije mogla da obuje na noge covece koliko su joj stopala bila otekla..strasno...glava joj bila velika jebote....ma ja kada sam jevideo,preporucio sam joj da odmah ode kod lekara,medjutim kazem..imala je strucnjaka pored sebe koji joj je ksenikal i dao i ko zna kako ga dozirao..i na kraju je kljukao sa lasixom....

#8 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 19 January 2005 - 03:11 PM

Pa lasix se i daje u slucaju edema samo sta se to radi pod strogim lijecnickim nadzorom...

#9 pedjos

pedjos
  • Member
  • 609 posts
  • LocationSrbija

Posted 19 January 2005 - 06:34 PM

Pa lasix se i daje u slucaju edema samo sta se to radi pod strogim lijecnickim nadzorom...

.......pa jeste daje se u slucaju edema,ali prvenstveno se daje srcanim bolesnicima kojima se voda zadrzava oko srca...znaci sluzi u lecenju teskih oblika edemije izazvanih koje kakvim bolestima...ali ja ti opet kazem..ona je otekla od ksenikala.....to je jedan drugi par opanaka....razumes....jebiga da bi pronasao protiv otrov moras najprije dobro da poznajes otrov....o tome ti ja rpicam

#10 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 19 January 2005 - 06:48 PM

Ja mislim da je njoj najbolji protuotrov da odjebe tog momka :) Sve u svemu Xenical nije supstanca koja bi se trebala koristiti u body buildingu....

#11 pedjos

pedjos
  • Member
  • 609 posts
  • LocationSrbija

Posted 19 January 2005 - 06:51 PM

Ja mislim da je njoj najbolji protuotrov da odjebe tog momka :) Sve u svemu Xenical nije supstanca koja bi se trebala koristiti u body buildingu....

..THE END.....BRA-VO

#12 Remo

Remo
  • Member
  • 54 posts

Posted 21 January 2005 - 03:02 PM

Za Ksenikal sam prvi put cuo u razgovoru sa zenom koja ga je koristila (posle porodjaja), i to samo jednu tablu. Smrsala je 5kg i nije imala nikakvih problema. Rekla mi je da je to jedini lek te vrste koji nema nikakvih kontraindikacija niti stetnih efekata. Zato me je i zainteresovalo. Rekla mi je da je jedina mana tog leka sto je jedna tabla 3000dinara, tj. oko 38EUR i moze se naci u slobodnoj prodaji.
Medjutim, ja sam o ksenikalu nasao razlicite informacije, od toga da se ne preporucuje jer izaziva dijareju, do toga da se ne izdaje bez lekarskog recepta. Prema njenim recima (ona je medicinska sestra) uzima se posle obroka, i "vezuje" masnocu iz organizma, koja se izbacuje probavom.
Zato me je interesovalo da li je stvarno efikasan ili je ona jedan slucaj. Kako bilo, samo tokom 2001. godine, proizvodjac Ksenikala "Roche" je zaradio 578 miliona dolara na njemu!?
Evo i par citata iz nekoliko clanaka o tome:

Nema Ä?arobne pilule

Za one koji Ĺžele brza reĹĄenja na trĹžiĹĄtu postoje brojne navodno efikasne tablete za sagorevanje masti. „Ksenikal“, u SAD popularna pilula protiv debljanja, smanjuje apsorpciju masti u organizmu na taj naÄ?in ĹĄto blokira enzime pankreasa. Međutim, pacijenti moraju da ostanu na reĹžimu ishrane sa smanjenim unoĹĄenjem masti inaÄ?e im preti proliv, nadimanje i stomaÄ?ne tegobe

"ksenikal" kao neĹželjeno dejstvo Ä?esto donosi dijareju posle masnijih jela.

"KSENIKAL"
- Danas u svetu postoji lek koji je koristilo oko 19 miliona pacijenata, a registrovan je i u naĹĄoj zemlji. Ovaj lek ("ksenikal") sprecava apsorpciju masti iz creva u krv, ĹĄto dovodi do sniĹžavanja masnoca i ĹĄecera u krvi i smanjuje telesnu teĹžinu. Drugi lek, koji takode postoji u svetu, nema takav stepen neĹĄkodljivosti kao "ksenikal". Postoje i mnogi alternativni preparati, ali su manje efikasni, a pitanje je da li su neĹĄkodljivi. Znaci, preporuka je ĹĄto manje uzimati visokokaloricnu hranu, a viĹĄe voca i povrca, uz ĹĄto viĹĄe fizicke aktivnosti - rekao je prim. dr Dragan StojĹĄic.

Toliko za sada.

#13 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 21 January 2005 - 03:16 PM

Gle,procitaj ovaj citat koji sadrzi nacin djelovanja xenicala; "Xenical je predstavnik potpuno nove terapijske skupine inhibitora pankreasne lipaze. Blokirajući lipazu sprjeÄ?ava apsorpciju 30% masti iz hrane i tako omogućuje dugoroÄ?nu kontrolu i regulaciju tjelesne teĹžine. Povećano izluÄ?ivanje masti stolicom nastavlja se do isteka 24 do 48 sati od prve doze i vraća se na normalu najkasnije po isteku 72 sata od posljednje doze. Pri tome se iz hrane apsorbira dovoljna koliÄ?ina masti i u mastima topljivih tvari (70%). Xenical je aktivan jedino u Ĺželucu i tankom crijevu, jer se apsorbira u zanemarivom postotku te ne izaziva nikakve sistemske uÄ?inke." Iz teksta je jasno da to pomaze ljudima koji unose velike kolicine zasicenih masti,a ne za bodybildere kojima se unos masti svodi vecinom na esencijalne masne kiseline.Dakle jos jednom ponavljam,efikasan je ljudima koji se hrane u McDonaldsa,a nema nikakve koristi za ljude koji se bave bb-om.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users