Jump to content

Photo
- - - - -

Nolvadex vs. Clomid u PCT...

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 SMALLbaby

SMALLbaby
  • Member
  • 800 posts

Posted 09 February 2006 - 01:28 PM

po vasem misljenju i iskustvima sto je bolje u PCT? citam neke clanke i sto vise citam to je vise onih koji smatraju da se Nolva treba uzimati tijekom i poslije ciklusa. koja je shema uzimanja nolve nakon ciklusa 40/40/20/(20-po potrebi?)

#2 big1

big1

Krimos

• Member
  • 2021 posts
  • LocationU orlovom gnjezdu....

Posted 09 February 2006 - 01:33 PM

po vasem misljenju i iskustvima sto je bolje u PCT?
citam neke clanke i sto vise citam to je vise onih koji smatraju da se Nolva treba uzimati tijekom i poslije ciklusa.
koja je shema uzimanja nolve nakon ciklusa 40/40/20/(20-po potrebi?)

Nolva all the way! :wink:
Resurrected

#3 SMALLbaby

SMALLbaby
  • Member
  • 800 posts

Posted 09 February 2006 - 01:37 PM

citam neke clanke i sto vise citam to je vise onih koji smatraju da se Nolva treba uzimati tijekom i poslije ciklusa.

kako je uzimas i jesi zadovoljan sa zadrzanom masom?

#4 big1

big1

Krimos

• Member
  • 2021 posts

Posted 09 February 2006 - 01:45 PM

kako je uzimas i jesi zadovoljan sa zadrzanom masom?

Davno je to bilo... :roll: :oops: Ma salim se, .

Nisam imo problema sa estrogenom tokom kura, osim one pred ljeto. prop/winny. Tada su me pocele bradavice peckati i ubacio sam 20 mg 10 dana i bol se povukla. Koristio sam je i u PCT-u s HCG-om umjesto clomida. Da li sam bi ozadovoljan zadrzanom masom? JESAM! :wink:

BTw gore si naveo uzimanje nolve nakon ciklusa, bas sam je i ja slicno uzimao 40/40/20/10 ovo je po tjednima...
Resurrected

#5 CH4lover

CH4lover

"Becka skola"

• Member
  • 2361 posts
  • LocationZSE

Posted 09 February 2006 - 07:23 PM

n-ti put.. NOLVADEX! :wink: 60+40+20
V I N C E R E M O S ! Posted Image

#6 SMALLbaby

SMALLbaby
  • Member
  • 800 posts

Posted 09 February 2006 - 08:46 PM

n-ti put..
NOLVADEX! :wink:

60+40+20

ok druze kapetane! :)

sad si me zatekao malo. di god procitam je 40/40/20/20.

#7 Vladimir Putin

Vladimir Putin
  • Member
  • 710 posts

Posted 10 February 2006 - 10:27 AM

ja sam bas ovaj tjedan poceo picit, al 30/30/20/20 pa cu vidjet jel treba jos 10
Kruha i igala

#8 big1

big1

Krimos

• Member
  • 2021 posts

Posted 10 February 2006 - 01:17 PM

n-ti put..

60+40+20

60MG??? Daily? Hmmm... Zar nije to ma too much? Ne znam nikog tko je uzimo toliko, al dobro ako si osjetljiv na gyno i nakupljanje vode go ahead!
Resurrected

#9 SMALLbaby

SMALLbaby
  • Member
  • 800 posts

Posted 10 February 2006 - 02:53 PM

n-ti put..

60+40+20

60MG??? Daily? Hmmm... Zar nije to ma too much? Ne znam nikog tko je uzimo toliko, al dobro ako si osjetljiv na gyno i nakupljanje vode go ahead!

ma,prosle godine nisam koristio nista protiv nakupljanja vode,ali ovaj put proviron cu uzimat.

#10 CH4lover

CH4lover

"Becka skola"

• Member
  • 2361 posts
  • LocationZSE

Posted 10 February 2006 - 08:35 PM

mozes i 40.. ovisi..jel bilo hcg-a,kakav je bio ciklus,koliko je trejao,itd.. radi jedno i drugo,a nema straha od nolve! :wink:

#11 enanthator

enanthator

Moderator

• Moderator
  • 2772 posts
  • LocationBosnia & Herzegovina

Posted 10 February 2006 - 11:33 PM

U visokim dozama tamoxifen ( nolvadex) dovodi do supresije jednog enzima u tijelu, koji je neophodan u lancanoj reakciji konverzije od holesterola do testosterona. U takvoj situaciji testisi nisu u mogucnosti da proizvode testosteron u fizioloskim koncentracijama...

#12 CH4lover

CH4lover

"Becka skola"

• Member
  • 2361 posts
  • LocationZSE

Posted 11 February 2006 - 01:26 PM

koja je ta doza?

#13 enanthator

enanthator

Moderator

• Moderator
  • 2772 posts

Posted 11 February 2006 - 02:39 PM

koja je ta doza?

Sve je to individualno, ali za PCT, recimo da je mnogo od 60mg dnevno, pa nagore...

#14 ACO

ACO
  • Member
  • 498 posts
  • LocationHrvatska

Posted 12 February 2006 - 03:13 PM

Kako bi bilo za nas "starce" u PCT i mjesec nakon njega ukljucit i tribestan. Vidim na stranim forumima se cesto spominje.

#15 enanthator

enanthator

Moderator

• Moderator
  • 2772 posts

Posted 12 February 2006 - 06:46 PM

Kako bi bilo za nas "starce" u PCT i mjesec nakon njega ukljucit i tribestan. Vidim na stranim forumima se cesto spominje.

Naravno, nikad do sad nije nista receno o mehanizmima djelovanja ova dva preparata, mislim, nije pravljena direktna komparacija.
Mehanizam djelovanja samog ekstrakta, protodioscina, protogracilina i dr. aktivnih supstanci u treibestanu, nije dovoljno razjasnjen. Kada se stvori sintetsko hemijsko jedinjenje, onda se lako moze na osnovu biohemijskih eksperimanata, u koje je ukljucena i anorganska hemija, dobrim dijelom, predvidjeti i pronaci skoro svi putevi farmakoloskog djelovanja supstance kao sto je i tamoxifen ( jer je sintetski dizajnirana, sa jasnim ciljem), koji zajedno sa clomidom spada u grupu supstanci koje se zovu jednim imenom triphenyl-ethylens ( trifeniletileni), isto kao i clomid, sa malim strukturalnim razlikama. Shodno tome, tamoxifen se vrlo uspijesno primjenjuje kao dodatak hemoterapiji, kod zena koje boluju od kancera dojke ( uglavnom), dok se clomid koristi primarno za pospjesenje ovulacije kod zena.
Oba preparata pokazuju otprilike podjednaku aktivnost u hipotalamusu i hipofizi, djelujuci na taj nacin sto sprecavaju negativni feedback etsrogena u osjetljivim podrucjima mozga, koja su prepuna estrogenih receptora. Na taj nacin, clomid/tamox uspijesno djeluju kao gonadotropni stimulatori, tako sto saljuci lazan signal mozgu, da ne postoji prisustvo estrogena, koji su odgovorni za supresiju, on moze zapoceti proizvodnju GNRH, koji dalje uskace u hipofizu, stimulisuci je da poce sa povecanim lucenjem LH i FSH, koji nakon toga ulaze u vaskularni sistem, i putuju direktno do testisa, naredjujuci im da pocnu sa proizvodnjom testosterona, i spermatozoida.
Oba preparata su poprilicno similarna, ali ako se pogledaju izjave korisnika, proizilazi zakljucak da tamoxifen ima mnogo manje nuspojava, a da je clomid optuzen kod nekih korisnika za trajno ostecenje vida, akne, promjene raspolozenja, ponasanje slicno zenama, itd...
Dalje, istrazivanja su pokazala da clomid u pocetku izaziva jace lucenje LH i FSH iz hipofize u samom startu, ali da nakon odredjenog vremena( nekoliko sedmica) dovodi do slabljenja osjetljivosti hipofize na GNRH...dok, sa druge strane tamoxifen, nema u samom startu tako jako djelovanje koje ce podstaci hipofizu u toj mjeri kao clomid, ali kad je u pitanje dugotrajan period koristenja, tamoxifen vremenom pojacava osjetljivost hipofize na GNRH koji dolazi iz Hipotalamusa. Neki korisnici su prijavili da im kombinovana terapija * clomid 25mg, i tamox 20mg dnevno) daje najbolje rezultate, i da sprijecava one negativne nuspojave koje dolaze od clomida, kada se uzima sam. Dakle, odluka je na vama, da eksperimentisete, sta vam najbolje radi.

Sve ovo receno za tamox/clomid, trebalo bi u teoriji da vazi i za tribestan, ali...Posto je tribestan biljni ekstrakt, u njemu vjerovatno postoji jako veliki broj drugih sastojaka, cije postojanje nije detektovano, kao i njihova uloga u smislu pospjesenja libida, plodnosti, i kolicine testosterona. Ja sam imao tu privilegiju da testiram tribestan, odmah nakon ciklusa, na zivim ljudima ( ne na mackama i pacovima :lol: ), i rezultat je bio ocajan. LH i FSH se nisu podigli tako brzo kako se podizu uz pomoc tamox/clomida, nego se po mojoj pretpostavci desilo upravo to da se hipofiza kako tako oporavila u roku od 45 dana, sama od sebe.

Kada su farmaceutski proizvodi kao sto je tamox/clomid, lako dostupni, jeftini, i dokazani na raznoraznim anegdotalnim/ studijskim iskustvima, ne znam sto bi se neko odlucio za nesto kao sto je tribestan, koji nije dokazan, koji se veoma kratko koristi, a da o dugorocnim posljedicama i ne govorimo..

#16 ACO

ACO
  • Member
  • 498 posts
  • LocationHrvatska

Posted 12 February 2006 - 07:02 PM

Hvala, na ovako kvalitetnom i opsirnom odgovoru. :wink:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users