Jump to content

Photo
- - - - -

izbaciti potkoznu vodu za 12 h

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 garfildbg

garfildbg
  • Member
  • 234 posts

Posted 21 July 2006 - 07:47 PM

Ima li sanse da na neki nacin izbacim potkoznu vodu za 12 h da bi izlgedao bolje. Ne pitajte me sta ce mi to. Samo mi treba da u roku od 12 h izbacim potkoznu vodu. Sada idem da trcim da se preznojim i da vezbam ds probam tako uzeo sam i sagorevac. Ima li jos neki postupak na sve ovo.

#2 opa

opa

Seinfeld

• Member
  • 1928 posts
  • Locationsarcasm room

Posted 21 July 2006 - 08:20 PM

to malo za plažu a? :)))

U poredjenju sa clenom steroidi su kao sok od jabuke.

:popodu:

#3 torrente

torrente

Moderator

• Moderator
  • 5972 posts
  • Locationu uredu, na sudu ili u teretani

Posted 21 July 2006 - 08:27 PM

ima...diuretik...i ne piti vodu kroz tih 12 sati...samo to se ne radi tako "nabrzaka", prethodno si trebao obravit hidraciju od nekoliko dana sa po 10-ak litara vode, i dosta soli unjet da bi poslije imao sta izbacit...i trebalo bi to trajat bar 24 sata, a ne 12...
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.

Once upon a time there was a man called Frank Zane.He was the representative of the (now nonexistent) aesthetic bodybuilding...

...ni nakon 25 godina treninga ne dižem na benču više od 110 kg, ded lift isto toliko mogu, a čučanj uopće ne radim...

#4 opa

opa

Seinfeld

• Member
  • 1928 posts
  • Locationsarcasm room

Posted 21 July 2006 - 08:28 PM

e torrente , jel to ono praznjenje sto se radi pred natjecanje ?...citao sam to dosta puta, ali volio bi kad bi mi preety boy to objasnio jer on zna laicki tako sto objasnit :))

#5 Preety Boy

Preety Boy

Dr.

• Member
  • 520 posts
  • LocationHR

Posted 21 July 2006 - 08:29 PM

Odredenu kolicinu vode mozes izbaciti ali pitanje je u kojoj mjeri. Pribjegni koristenju prirodnih diuretika. Kako bi pospjesio proces izlucivanje vode iz organizma moras smanjiti unos soli, procesiranih prehrambnenih proizvoda koji sadrze natrij i ukljuciti u prehranu namirnice bogate kalijem (rajcice, krumpir, banane, cjelovite zitarice i zeleno lisnato povrce). Kava je takoder diuretik. No ,kako ti imas vremensko ogranicenje,necu ni pitat cemu takva neodgovornost, mislim da neces puno postici ni uporabaom Lasixa,pa makar ga imao ovog trena kraj sebe. Natjecatelji cijeli proces izbacivanja vode zapocinju tjedan dana prije natjecanja,tako da je malo bedasto ocekivati neko expres rijesenje u pet do dvanaest!
Frankly, my dear, I don't give a damn !

#6 opa

opa

Seinfeld

• Member
  • 1928 posts
  • Locationsarcasm room

Posted 21 July 2006 - 08:31 PM

LOL , kralju, minutu si odgovorio nakon sto sam posto :)))))

#7 torrente

torrente

Moderator

• Moderator
  • 5972 posts

Posted 21 July 2006 - 08:37 PM

e torrente , jel to ono praznjenje sto se radi pred natjecanje ?...citao sam to dosta puta, ali volio bi kad bi mi preety boy to objasnio jer on zna laicki tako sto objasnit :))

nije...praznjenje se odnosi na praznjenje ugljikohidratima...sto znaci da otprilike 3 dana zivis i treniras samo na kuhanom oslicu ili piletini, i 10-ak litara vode...tako se prazne glikogenske rezerve u misicima i priprema se tijelo za kompenzacijski efekt koji ce nastati kad se pocnes puniti ugljikohidratima nakon ta 3 dana..buduci da su misici prazni, kada pocnes unositi ugljikohidrate (uglavnom grozdjice, rizu, sladoled, na pocetku malo te ugljikohidrate viseg GI, kasnije kompleksne kao tjestenina npr) u principu bi sve trebalo otici u glikogenske rezerve u misicima , stvarajuci dojam "punijeg" misica...uz to ti ugljikohidrati povlace za sobom i vodu...sve u svemu praznis 3 dana, punis 2 dana, i 24 sata prije "judgement day-a" prestanes piti vodu, obroke malo razrijedis i to je to....laicki receno....jel to zadovoljavajuci odgovor? :lol: :P
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.

Once upon a time there was a man called Frank Zane.He was the representative of the (now nonexistent) aesthetic bodybuilding...

...ni nakon 25 godina treninga ne dižem na benču više od 110 kg, ded lift isto toliko mogu, a čučanj uopće ne radim...

#8 opa

opa

Seinfeld

• Member
  • 1928 posts
  • Locationsarcasm room

Posted 21 July 2006 - 08:40 PM

uuu brate jako lijep odgovor, jako lijep odgovor..hvala hvala..sad bas gledam, imam taman jos tjedan dana do mora, kontam malo probat to pa da izgledam bolše :))

#9 torrente

torrente

Moderator

• Moderator
  • 5972 posts

Posted 21 July 2006 - 08:43 PM

uuu brate jako lijep odgovor, jako lijep odgovor..hvala hvala..sad bas gledam, imam taman jos tjedan dana do mora, kontam malo probat to pa da izgledam bolše :))

..probaj...ako ces to izvesti by the book, bez varanja...ja sam bio na rubu shizofrenije 3 dan bez ugljikohidrata...a o zedji zadnji dan da ne pricam...

ako oces detalje, imas lijepo opisano u podforumu natjecateljski bb, zadnjih 7 dana..
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.

#10 juniorXXL

juniorXXL
  • Member
  • 57 posts
  • LocationZagreb,Jarun

Posted 22 July 2006 - 02:12 PM

Ja se vec 4 tjedna jebavam sa 3-1 djetom i mislio sam da ce biti puno gore ali spasava me cola light i dobrano se napunim na visokim danima tako da mi fino pase lagana hrana sljedeca 3 dana...

#11 [Ale]

[Ale]
  • Member
  • 484 posts
  • LocationTuzla/Bih

Posted 23 July 2006 - 10:15 AM

Mi ovaj lasix u medicini koristimo za izbacivanje vode i to najčešće kod hipertenzija, a moje pitanje glasi kako ovaj diuretik utiče na potkožnu vodu? Šta se još može koristi od ovih diuretika za ovu svrhu?

#12 Preety Boy

Preety Boy

Dr.

• Member
  • 520 posts
  • LocationHR

Posted 23 July 2006 - 04:10 PM

Mi ovaj lasix u medicini koristimo za izbacivanje vode i to najčešće kod hipertenzija, a moje pitanje glasi kako ovaj diuretik utiče na potkožnu vodu?

Šta se još može koristi od ovih diuretika za ovu svrhu?

Furosemid izbacuje i stanicnu i izvanstanicnu vodu iz organizma! Injektivni potice tijelo na reakciju vec za nekoliko minuta. Nazalost,napravi i veliku pomutnju medu elektrolitima a najvise stradaju natrij i kalij koji budu izbaceni zajedno sa vodom a to ima direktno za posljedicu grcenje misica,a kad dode do grcenja srca(takoder misic),onda je panika. Definitivno najopasniji diuretik.

Nesto blaza varijanata je Aldactazide ,malo manje ucinkovit ali puno sigurniji od Lasixa.
Najblaza i najsigurnija varijanta je Taraxacum.

Uglavnom svi oni uklanjaju potkoznu vodu izmedu ostalog ,a razlike su u brzini i djelotvornosti.

#13 opa

opa

Seinfeld

• Member
  • 1928 posts
  • Locationsarcasm room

Posted 23 July 2006 - 08:25 PM

off the record: pretty si ti iz osijeka? cime se bavis?

#14 [Ale]

[Ale]
  • Member
  • 484 posts
  • LocationTuzla/Bih

Posted 23 July 2006 - 08:44 PM

Da nisam imao informaciju da izbacuje i izvanstaničnu vodu inače ako se primjeni i.v djeluje za 15 minuta ali kao što reče preety javlja se problem sa kalijem i natrijem (malaksalost) i onda imamo drugi problem :)

#15 Preety Boy

Preety Boy

Dr.

• Member
  • 520 posts
  • LocationHR

Posted 24 July 2006 - 02:27 PM

Da nisam imao informaciju da izbacuje i izvanstaničnu vodu inače ako se primjeni i.v djeluje za 15 minuta ali kao što reče preety javlja se problem sa kalijem i natrijem (malaksalost) i onda imamo drugi problem :)

Nisu bez razloga diuretici toliko opasni,oni su uz inzulin zapravo jedini koji izazivaju teska oboljenja odnosno smrt. Pritom mislim na uporabu istih u BB svijetu.
Mohamed Benazziza je recimo preminuo uslijed uzimanja diuretika ,a Albert Beckles je visio na rubu,takoder zbog istog razloga.
Lasix je rijesenje u zadnji cas za mnoge natjecatelje, kojim dobiju onaj finis i zbog kojeg konkuriraju za sam vrh.
Njegova je najcesca primjena kod pacijenata s rakom,da bi se sprijecilo nagomilavanje vode u plucima. Najveca pogreska koju BB-i cine s Lasixom je nerazumijevanje njegovog djelovanja.
Kod tableta,prvih sat,sat i pol pocinjete intenzivno gubiti tekucinu. Nakon toga se taj proces usporava. Umijesto uobicajenih odlazaka na WC svakih 5 do 10 minuta ti razmaci postaju duzi(svakih sat ,dva). Naime,posto brzo gubite tekucinu tijelo nastoji usporiti taj proces. To ne znaci da Lasix gubi svoje djelovanje,ali puno BB-a usporavanje ovog procesa shvaca kao znak da trebaju jos vise Lasixa i manje vode.
To je sasvim suprotno od onoga sto zapravo treba ciniti - povecati unos vode kako bi se ubrzao ucinak ciscenja Lasixa i odrzala normalna razina tekucine.

#16 Preety Boy

Preety Boy

Dr.

• Member
  • 520 posts
  • LocationHR

Posted 24 July 2006 - 02:30 PM

off the record:
pretty si ti iz osijeka?
cime se bavis?

off the record :
-nisam iz Osijeka
-bavim se stvarima koje pune moj tekuci racun u banci :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users