Jump to content

Photo

Efedrin

• Please log in to reply
248 replies to this topic

#1 w_in_ns

w_in_ns
  • Member
  • 20 posts

Posted 21 March 2005 - 11:20 PM

Pozdrav! Odlican forum! Znam da efedrin nije steroid, ali je jos manje suplementďż˝.. nadam se da nisam pogresio lokaciju :) Nameravam da pocnem sa uzimanjem efedrina I voleo bih da znam sve o njemu. Na netu pisu razne stvari, ali nista konkretno. Interesuje me cena, kvallitet, doziranje, efekti (dobri i losi).... sve sto znate.

#2 tabaluga

tabaluga
  • Member
  • 69 posts

Posted 22 March 2005 - 08:09 AM

nista konkretno na netu o efedrinu ??? Pa daj malo bolje progooglaj pa ces naci sve i svasta

#3 torrente

torrente

Moderator

• Moderator
  • 5972 posts
  • Locationu uredu, na sudu ili u teretani

Posted 22 March 2005 - 10:19 AM

evo copy paste sto sam prije dva tjedna pisao o efedrinu, a vec je i bila tema o njemu na ovom podforumu, malo potrazi efedrin ima slican ucinak kao amfetamin, (speed npr.) samo slabiji...uglavnom radi se o tome da covjek osjeca dosta povisenu razinu energije tokom iduca 3-4 sata od uzimanja, prate ga nuspojave kao sto je ubrzani puls, lagano povisen tlak, drhtanje ruku, blaga ushicenost od viska energije koju onda naravno ispucas tokom treninga....bilderi ga koriste u toj kombinaciji sa kofeinom jer navodno pomaze prilikom mrsavljenja na definiciji inace primarna upotreba efedrina je u medicini, koristi se za kod astme i sl. bolesti disnog sustava, npr imas efedrin kapi za nos, samo su to puno manje doze od onih koje uzmes da bi dobio kick prije treninga koristio sam bugarski efedrin i odlican je...tablete po 50 mg pola sata prije treninga jednu u kombinaciji sa 200 mg aspirina i kofeina...cijena oko 10 eura za 20 tableta
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.

Once upon a time there was a man called Frank Zane.He was the representative of the (now nonexistent) aesthetic bodybuilding...

...ni nakon 25 godina treninga ne dižem na benču više od 110 kg, ded lift isto toliko mogu, a čučanj uopće ne radim...

#4 w_in_ns

w_in_ns
  • Member
  • 20 posts

Posted 22 March 2005 - 08:19 PM

Naleteo sam na razne tekstove, od: "ako ga pomirises umreces" od "ma mozes ga gutati ko bombonice" i na jednom mestu se spominje zavisnost!?? Ja sam koristio Unidyne (335mg Ma-Huang => 6%efedrin = 20mg efedrina po kapsuli i takve 4 kapsule rasporedaene u toku dana), ali sada toga vise nema. Nisam imao bas nikakve nezeljene simptome, a mogao sa mnogo lakse da pretrcim dugacke staze. Kondicija mi je naglo napredovala i nije opala sa prestankom uzimanja ovog preparata. A opet sa druge strane moj drug je pre utakmice uzimao po jednu tabletu nekog Nemackog efedrina i leteo je po terenu bez problema, ali posle mu je ceo dan bilo jako lose. Da li bi ja onda mogao da ga koristim redovno svaki dan pre trcanja? I opet me brine ta zavisnost, da li je stvarno moguca?

#5 Steroid beast

Steroid beast
  • Member
  • 565 posts
  • LocationIn West We Trust

Posted 23 March 2005 - 01:21 PM

Ja sam koristio efedrin+kofein+aspirin! Luda stvar. Njega sam koristio jos kada sam trenirao basket, smrasao sam bio nekih 8kg za mesec i neki dan. takodje sam uzima u vidu fat burnera, koji je jos u sebi imao efedrin, poput Dymetadrine Xtreme. Sav sam se tresao, kao je...na zecica!

#6 deja_666

deja_666
  • Member
  • 4 posts

Posted 23 March 2005 - 01:31 PM

1635. - 4. mart 2005. u 08.26 (*.co.yu) Efedrin se koristi u kombinaciji sa apirinom (ili andolom) i sa cofeinom (sto je veoma nezdravo i opasno), pogotovo za osobe koje imaju srcanih problema ili problema sa stitnom zlezdom. On ubrzava rad srca time povecava krvni pritisak zatim dolazi do povecanja kapaciteta pluca jer normalno disanje nije dovoljno da zadovolji taj obrt krvi u organizmu. Ja sam ga koristio dnevno 100 mg efedrina + 200 mg aspirina + 200 mg cofeina i neplaniram vise da ga koristim jer je veoma stetan i rezultati se brzo gube, a pri koriscenju sam bio veoma razdrazljiv i nervozan. Reakcija tela na efedrin je da ti se koza najezi, kosa takođe, kod nekog dodje do toga da ne moze da ima erekciju u naredna 3-4 sata a kod nekog suprotno (ovo suprotno je veoma retko ali kažem VEOMA RETKO). Imaš osecaj da lebdis, osecaj da imaš vise snage i da hodas na prstima.

#7 Steroid beast

Steroid beast
  • Member
  • 565 posts
  • LocationIn West We Trust

Posted 23 March 2005 - 01:59 PM

I sta sad sa ovim? Ja sam uzimao pola dozeod preporucene, znaci pola kafene kasicice pred trening kosarke i jednu punu pred GYM. A puna kasicica nije kao kad se uzima creatine da bude sa bregicem.

#8 sultan

sultan
  • Member
  • 57 posts
  • Locationbosnia and herzegovina

Posted 23 March 2005 - 04:41 PM

Efedrin...veliko pitanje da ili ne. Ja sam ga koristio ispocetka po 25mg sa dosta kafe i 150mg aspirina. Onda sam poceo uzimati 50mg Efedrin Arsan (sinteticki efedrin) koji djeluje fantasticno i izreze te nevjerovatno, mada me u zadnje vrijeme poslije kure sa AAS i ne fascinira posebno. Cak se osjecam lose poslije treninga...razlog zasto iskreno ne znam. Mozda ima veze sa AAS a mozda i nema.
~Sultan~

#9 torrente

torrente

Moderator

• Moderator
  • 5972 posts
  • Locationu uredu, na sudu ili u teretani

Posted 23 March 2005 - 05:28 PM

e taj efedrin arsan 50 mg sam i ja uzimao...za rezanje ne znam jer ga nisam za to koristio , ali kada prestane djelovati nakon 3-4 sata onda me uvijek uhvatila neka lagana depresija, sto sam citao da je normalno
Martin Škrtić Baya
27.07.1983.-14.06.2008.

Once upon a time there was a man called Frank Zane.He was the representative of the (now nonexistent) aesthetic bodybuilding...

...ni nakon 25 godina treninga ne dižem na benču više od 110 kg, ded lift isto toliko mogu, a čučanj uopće ne radim...

#10 w_in_ns

w_in_ns
  • Member
  • 20 posts

Posted 23 March 2005 - 07:40 PM

Ja sam uspeo da izbegnem sve nezeljene situacije tako sto sam pocinjao sa malim dozama, koje su kasnije rasle do normalne kolicine, i obrnuto na kraju. Jednom mi se desilo da posle duze pauze odma pocnem sa 4 kapsule na dan. Tada sam neko vreme bio impulsivniji nego obicno. To je proslo za 3-4 dana. Inace sa prestankom delovanja nisam osetio nista neobicno.

#11 enanthator

enanthator

Moderator

• Moderator
  • 2772 posts
  • LocationBosnia & Herzegovina

Posted 23 March 2005 - 10:28 PM

Efedrin...veliko pitanje da ili ne. Ja sam ga koristio ispocetka po 25mg sa dosta kafe i 150mg aspirina. Onda sam poceo uzimati 50mg Efedrin Arsan (sinteticki efedrin) koji djeluje fantasticno i izreze te nevjerovatno, mada me u zadnje vrijeme poslije kure sa AAS i ne fascinira posebno. Cak se osjecam lose poslije treninga...razlog zasto iskreno ne znam. Mozda ima veze sa AAS a mozda i nema.

Pad serotonina u mozgu, nakon koristenja efedrina.Prvo dodje do visoke koncentracije sto dovodi do euforije i raspolozenja za trening, a nakon toga do naglog pada, i mozak je prepusten sam sebi...na taj nacin se stanje vraca u normalu.

#12 Guest_Lepotica_*

Guest_Lepotica_*
  • Guests

Posted 24 March 2005 - 12:11 PM

Ephedrine tj. ephedrine hydrocloride je vec vekovima poznata supstanca u svetu. Jos pre 2000 g. u drevnoj se Kini koristio caj biljke Ma huang iz koje se prirodnim putem dobijao Ephedrin da bi se postigla velika izdrzljivost i snaga potrebna u cestim bitkama. 300mg ephedre iz Ma Huang-a daje, zavisno o kvalitetu proizvoda oko 25mg efedrina.

Ephedrine ima nekoliko vrlo korisnih svojstava; njegovo delovanje na centralni nervni sistem,on je beta agonist i bronhodilator, (ima ga i u kapljicama za nos jer siri diajne putove), tako da stimulise odredjene receptore u telu koji su odgovorni za vise efekata, npr. unapredjuje misicnu koncentraciju i koordinacijiu, vise kiseonika u krvi, sto rezultuje mogucnoscu duzeg i intenzivneg treninga uz manje umora. Isto tako u dozama od 25-50 mg oko pola sata pre treninga oslobadja misicnu energiju cime se ukupna snaga jako puno povecava u sledeca dva sata. Oko 15 minuta nakon uzimanja, pocinje lucenje Epineferina ili kako ga mi zovemo adrenalin i to izaziva tzv."KICK", psihicko-fizicki uticaj, dodatne eksplozivne snage i energe

#13 enanthator

enanthator

Moderator

• Moderator
  • 2772 posts
  • LocationBosnia & Herzegovina

Posted 24 March 2005 - 02:00 PM

Zamolio bih clanove foruma, u ime svih moderatora da ne postavljaju na forumu copy-paste tekstove, vec samo naucne abstracte na zadanu temu. Ako vec neko zeli nesto da navede sto je negdje procitao, onda neka se pozove na ime autora teksta, i upise link.

#14 Guest_Lepotica_*

Guest_Lepotica_*
  • Guests

Posted 24 March 2005 - 03:54 PM

Ne verujem da ste se svi rodili sa "velikim" znanjem o BB, svi ste negde to vec procitali ili naucili od drugih koji su isto tako koristili razne literature. Retko se gde moze naci ime autora, i malo je tekstova na nasim sajtovima koji su prevedeni na nama razumljiv jezik, mnogo je ljudi koji ne vladaju dobro englesim i zato mislim da je dobro da uce, i neke stvari im ponavljati po hiljadu puta da kasnije ne bi negde pogresili, jer svi smo nekada poceli sa vezbanjem svi smo imali svoj prvi dan u teretani. A na forumu sam sam vidjao mnogo stvari koje su copy, paste uradjeni.
Jedan veliki pisac je jednom rekao: " Zasto da pisemo nesto kada je neko vec to pre nas uradio na mnogo bolji nacin."
sajt http://www.masterfit....7p.com/eca.htm vise nije u funkciji
toliko od mene i veliki pozdarav.
Mislim da je ovaj forum prava stvar

#15 w_in_ns

w_in_ns
  • Member
  • 20 posts

Posted 25 March 2005 - 09:30 AM

Procitao sam ceo tekst sa www.masterfitness.7p.com/eca.htm
Prava stvar!
Interesuje me jos da li postoje odredjeni proizvodjaci koje bi trebao da trazim/izbegavam, kolike su tablete (mg) i koja je cena?

#16 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 25 March 2005 - 11:24 AM

Nemoj postavljat pitanja u vezi cijena na forumu.Najrasireniji efedrin na nasem trzistu je turski "Efedrin Arsan" koji dolazi u tabletama od 50mg.

#17 HeavyBreezer

HeavyBreezer

Moderator

• Member
  • 1316 posts
  • Location55-30 N 09-29 E

Posted 25 March 2005 - 02:10 PM

Postoji li razlika izmedju Arsan Efedrina i spanskog Efedrina Level sto se tice kvaliteta?

#18 edmundo

edmundo
  • Member
  • 207 posts
  • LocationSplit

Posted 25 March 2005 - 02:38 PM

Meni je turski puno drazi jer se za razliku od spanjolskog da lako prepolovit...

#19 w_in_ns

w_in_ns
  • Member
  • 20 posts

Posted 28 March 2005 - 09:48 PM

Kakve su mi sanse da naletim na lazni efedrin? I kako da ga prepoznam dok nebude kasno?

#20 nolimits

nolimits
  • Member
  • 722 posts
  • Locationrijeka blue-gym

Posted 30 March 2005 - 10:29 AM

zbog relativno jeftine ambalaze laznjaci su moguci,ali nemogu sa sigurnoscu tvrditi ...koristio sam niz razlicitih vrsta madjarski,bugarski,rumunjski,turski jedino sto mogu ustvrditi da se neki bitno razlikuju u kvaliteti(citaj snazi) sto opet nemora biti pokazatelja da se radi o laznjaku
Osobni trener...izrada programa treninga i prehrane...od rekreativca do takmicara

kontakt roni.kovacic@gmail.com

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users