Jump to content

Photo
- - - - -

1. Kura - deca, prop, winstrol

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 10:27 AM

Pozdrav svima koji mi misle pomoć u odabiru prve kure. Treniram 3 god., imam 92kg, 182cm. Prehrana mi je sređena: 400g UH, 300g P, 90g M. Cilj kure je masa 5-6kg. Kura bi izgledala ovako: 1. tjedan: 100mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola 2. tjedan: 200mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola 3. tjedan: 300mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola 4. tjedan: 300mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola 5. tjedan: 200mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola 6. tjedan: 100mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola Uz ovo liv52, a PCT nolvadex: 40/40/20/20.

#2 dejan_20

dejan_20
  • Member
  • 167 posts

Posted 30 November 2006 - 10:42 AM

ako vec hoces masu ja bih izbacio winstrol i ubacio metan...ali opet to je moje misljenje :lol:

#3 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 10:46 AM

nakupljanje vode ću dobit već i od testosterona, a još plus metan - malo previše vode mi se čini

#4 dejan_20

dejan_20
  • Member
  • 167 posts

Posted 30 November 2006 - 11:01 AM

pa zavisi od doze , probaj sa nizim - srednjim dozama i ne mora ici cjelo vrijeme , mozes ga staviti prve 4 nedelje samo..

#5 Rocco

Rocco

S.F.

• Member
  • 1581 posts
  • LocationOsijek

Posted 30 November 2006 - 11:02 AM

zasto deca???Bolje iskombiniraj boldenone ili primobolan uz to... sto se tice propionata gledaj da uzmes svaki drugi dan tih 50mg... u PCT bi trebao ubaciti i clomid,a tokom kure ne bi bilo na odmet koristiti arimidex,a mozda cak i HCG....

#6 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 30 November 2006 - 11:04 AM

nakupljanje vode ću dobit već i od testosterona, a još plus metan - malo previše vode mi se čini

Vidim da nisi procitao FAQ.

TESTOSTERON PROPIONAT - Injektivni steroid na bazi ulja, djeluje brze od cipionata i enantata pa ga se treba uzimati svaka dva do tri dana. Kao i kod ostalih testosterona stvara aromatizaciju, ali ipak manje nego kod ostalih. Zbog toga je ovo jedini testosteron kojega zene ponekad koriste, ali takodjer i zbog kraceg djeklovanja, pa se u slucaju virilizacije brzo moze prekinuti ciklus.

http://forum.teretan...topic.php?t=122

Kao ni ovaj post o pocetnickim ciklusima.

Ponukan velikim brojem privatnih poruka, u kojima mi se obracaju osobe starosne dobi izmedju 20-30 godina, u kojima traze pomoc u vezi ostecene HPTA( hipotalamus-hipofiza-testisi)/ HPAA (hipotalamus-hipofiza-adrenals) OSOVINE, za koju su (uglavnom) uzrok upotreba/zloupotreba AAS, napisacu neka svoja zapazanja na ovu temu.

Planiranje ciklusa nije uopste laka ni jednostavna stvar. Tim vise, sto u BB kuloarima kruze price koje nejcesce nemaju veze sa cinjenicnim stanjem, tako da cesto naivni korisnici, nakon nekoliko dugih/nepravilnih ciklusa dozive hormonalnu supresiju, koja je ponekad i permanentna.

Od svih nuspojava koje pogadjaju korisnike, najgora je supresija HPTA. Kada se ostave na stranu problemi sa jetrom, ostecenom kozom, depresijom, itd...najvaznija i najbitnija stvar svakog muskarca je njegova HPTA osovina, koja prizvodi optimalne kolicine testosterona, i drugih hormona neophodnih za pravilno funkcionisanje organizma.

Steroidi koje bi svako( ko se ne bavi takmicarskim BB-om) trebao da izbjegava u svojim ciklusima su:

1) deca durabolin
2) trenbolon
3) winstrol

Steroidi koje bi svako trebao da ukljuci u svoj program:

1) testosteron, u bilo kojoj formi
2) masteron
3) anavar
4) boldenon
5) proviron

Protiv:

1) deca durabolin bi trebalo izbjegavati, jer je zbog njenog progestogenog dejstva supresija tjelesnog testosterona najveca.
Pored toga, deca je progestin, oko 60% osobina, ima kao i sam estrogen, strahovito dugo se zadrzava u tijelu, ima negativan efekat na libido.

2) trenbolon, ima slicna svojstva kao i deca, s tim sto ne posjeduje osobine estrogena, a oko 80% posjeduje svojstva progesterona, i poprilicno je tezak za jetru. Ono sto sam zapazio, je da nakon koristenja uz testosteron u kombinaciji, korisnici se brze oporavljaju nego poslije dece, u kombinaciji sa testosteronom. Razlog mi je nepoznat.

3) winstrol, kao derivat DHT, i 17 alfa alikiliran spoj, tezak je za jetru, pogotovo za krvnu sliku i lipide. Ko je genestki predodredjen, moze ocvekivati gubitak kose u rekordnom periodu.

Za:

1) testosteron, kao prirodan hormon, i sastavni dio ljudskog organizma, najlaksi je za podnosenje. Posto se radi o uljanom esteru, nije tezak za jetru, a negativan efekat na HPTA, se mnogo brze povlaci nakon prestanka konzumiranja, narocito ako se uporedi sa progestinima...

2) anavar, iako 17 alfa alikiliran, poprilicno bezbijedan preparat, umjerene androgene snage, i solidnog anabolickog ucinka.

3) masteron je DHT u svom gotovo osnovnom obliku, kakav se nalazi u organizmu. Za razliku od onoga sto mnogi pricaju, masteron nije toksican preparat i ekstremno je bezbjedan. Trebalo bi ga koristiti bilo kad, kad postoji mogusnost nabavke, jer je on jako dobar kao dopuna u bilo kom ciklusu, potpomazuci efekat ostalih steroida koji se konzumiraju.
Zapazio sam i to, da je opravak znatno brzi ako se ovaj steroid ukljuci u ciklus.

4)boldenon je jedan od najboljih steroida za muskarce. Vrlo bezbjedan i blag androgen, s tim sto ne bi trebalo pretjerivati sa duzinom konzumacije, jer drasticno povecava broj crvenih krvnih zarnaca sto u duzem vrem. periodu moze dovesti do neugodnog zgusnjavanja krvi, i otezavanja zdrave cirkulacije.

5) proviron, sve manje ili vise, sto vazi za masteron, vazi i za proviron. S tim, sto je odradjena mala modifikacija na strukturi provirona koja mu smanjuje androgenu, i anabolicku moc, a samim tim i bioiskoritivost. U teoriji, posto smanjuje nivo SHBG, ostavlja mjesto za vise slob. testosterona. da li je tako nisam siguran, ali sudeci izjavama korisnika, ne bi trebalo da je mit.

http://forum.teretan...opic.php?t=3930

Razmisli o Oral Turinabolu kao varijanti umjesto Winstrola, imas jako dobrih iskustava sa njim, cak i tu na forumu.
http://forum.teretan...opic.php?t=7295
Yamahirija

#7 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 11:10 AM

ako zamjenim decu boldenonom koja mi je doza boldenona, isto tako ako zamjenim winstrol sa OT koja je doza

#8 Rocco

Rocco

S.F.

• Member
  • 1581 posts
  • LocationOsijek

Posted 30 November 2006 - 11:17 AM

koja mi je doza boldenona

500mg tjedno,ali s obzirom da ce tvoja kura trajati kratko,a boldi se ne uzima ispod 10 tjedana,onda bi mogao i vise...s obzirom da ces uzimati propi svaka 2 dana,mogao bi uzimati s njim i 200mg boldenonea,mislim da bi to bilo u redu...

isto tako ako zamjenim winstrol sa OT koja je doza

60mg dnevno kroz 6 tjedana...3x dnevno

ocekuj max supresiju ,pa cak i za samo 6 tjedana...nadam se da planiras napraviti hormonalne testove prije kure...pogotovo zato sto je prva

#9 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 11:32 AM

6 tjedana sam izabrao zbog winstrola (da mi nebi previše jetru upropaštavao), iako mi je prijatelj uz svaku kuru koristio winstrol i nije imao nikakvih problema sve dok nije prelazio dozu od 20mg/danu, isto tako vrijedi i za decu (200mg/tjednu), makar sam si ja malo povećao decu budući da bi koristio i testosteron pa mi nebi stradali testisi.

#10 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 11:57 AM

Hvala na pomoći dečki. Probat ću sa boldenonom, propionatom i OT-om pa vam se javim kad kura završi i napravim pretrage krvi. Trebao bi počet u 1. mjesecu sljedeće godine.

#11 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 30 November 2006 - 12:10 PM

6 tjedana sam izabrao zbog winstrola (da mi nebi previše jetru upropaštavao), iako mi je prijatelj uz svaku kuru koristio winstrol i nije imao nikakvih problema sve dok nije prelazio dozu od 20mg/danu, isto tako vrijedi i za decu (200mg/tjednu), makar sam si ja malo povećao decu budući da bi koristio i testosteron pa mi nebi stradali testisi.

Prijatelju, okani se ti svega, jer dosta lose poznajes materiju.

Evo, da ne budem suvoparan, pokusacu maksimalno jednostavno da ti pojasnim neke stvari.

1)
Svaki vanjski unijet hormon, tj. steroid, radi sledecu stvar: prekida proizvodnju testosterona koju proizvode testisi. Usled neaktivnosti dolazi do atrofije testisa. Valjda ti to mislis kad kazes "koristio ti bih testosteron da mi ne bi stadali testisi". Oni ce manje vise jednako "stradati" koristio testosteron ili metan ili OT ili winstrol ili decu ili boldu, duze od 6 nedelja. Ovo je jako pausalno i ne egzaktno. Ali uglavnom, kod svakog dodje do supresije posle 6 nedelja koristenja anabolika.
Dakle, testosteron ti nece pomoci da ti ne "stradaju testisi" naprotiv. Testosteron je supresivniji od OT-a ili Primobolana, recimo.

2)
Dalje: ako ti je prvi ciklus, zasto komplikujes? Tri preparata je previse, jer nemas iskustva. Bolje uzmi dva, tako da ako nesto krene kako ne valja, znaces od chega je.
3)
Deca ili boldenon nece biti ucinkoviti ako ih ne koristis malo duze, recimo 8 nedelja. Kao i dugi estri testa, enanthat i cipionat.
4)
Kad uzimas decu i enathat recimo, moras natempirati da ti priblizno u isto vrijeme pocnu izlaziti iz organizma i da onda krenes sa PCT-om.
5) Sa Decom i Propionatom imaces bockanja cak i previse, mozda ti se smuci, pa sve to batalis.

Najbolje uzmi prouci malo problematiku, pa se tek onda upusti u to.

Dakle, uzmi iskustvo forumasa freaka sa foruma.
Enanthat + Turinabol + Proviron (kao antie) + dobra ishrana= 10tak kg misica bez retencije vode i uz dobar PCT mozes sacuvati cak i 70% dobijenog.
Potrazi iskustva po internetu, osobine preparata, mehanizme djelovanja.
Ili batali sve to... :)

Pozdrav
Yamahirija

#12 dejan_20

dejan_20
  • Member
  • 167 posts

Posted 30 November 2006 - 12:11 PM

prije ciklusa napravi nalaze !!

#13 lucky

lucky
  • Member
  • 17 posts

Posted 30 November 2006 - 12:35 PM

Imaš pravo Highlanderu. Ostavit se ovoga, bolje mi je još poboljšat prehranu i pojačat trening. Mislio sam probat ali vidim da mi ne ide to kombiniranje steroida. Izgleda da je od kemije najbolje bijelo i zinka, barem za mene.

#14 Rocco

Rocco

S.F.

• Member
  • 1581 posts
  • LocationOsijek

Posted 30 November 2006 - 04:17 PM

makar sam si ja malo povećao decu budući da bi koristio i testosteron pa mi nebi stradali testisi.

ostavi se svega i nauci nesto prvo...

#15 Mali Priest

Mali Priest

Politolog

• Member
  • 2386 posts
  • LocationDjubrava

Posted 01 December 2006 - 12:58 AM

Pozdrav svima koji mi misle pomoć u odabiru prve kure. Treniram 3 god., imam 92kg, 182cm. Prehrana mi je sređena: 400g UH, 300g P, 90g M.
Cilj kure je masa 5-6kg.

Kura bi izgledala ovako:

1. tjedan: 100mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola
2. tjedan: 200mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola
3. tjedan: 300mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola
4. tjedan: 300mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola
5. tjedan: 200mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola
6. tjedan: 100mg deca, 3x50mg testosteron propionat, 20mg/dan winstrola

Uz ovo liv52, a PCT nolvadex: 40/40/20/20.

testosterona manje nego dece u nekim tjednima -nije dobro
propionat sa decom ne dobra kombinacija
winstrol duze od cetiri tjedna-nije dobro
piramida sa decom bezveze neznam zasto-nije dobro

dobro si rekao okani se pa malo pricekaj nauci dosta recimo jedno polugodiste tri mjeseca pa da vidimo znanje :wink:

#16 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 01 December 2006 - 09:04 AM

Mali Priest, zasto ne objasnis nesto nego samo napises nije dobro? Zasto deca ne ide sa propom? I ostale stvari i mene zanima.
Yamahirija

#17 Mali Priest

Mali Priest

Politolog

• Member
  • 2386 posts
  • LocationDjubrava

Posted 02 December 2006 - 12:05 AM

Mali Priest, zasto ne objasnis nesto nego samo napises nije dobro?
Zasto deca ne ide sa propom?
I ostale stvari i mene zanima.

ok evo,

1.testa manje nego dece nije dobro -zasto- supresija vlastite proizvodnje testa ,testa bi trebaslo biti vise
2.propionat i deca skupa nije dobro-zasto-ajde jos ovo moze biti dobro ali ima i boljih preporuka, propionat bolji u fazi defke deca po meni za masu iako sam koristio obadvoje skupa morao sam testa propionata potezati vise jel mora vise biti od dece a s tim imas i vise bockanja i vise doza
3.winstrol duze od 4 tjedna nije dobro -zasto-tezak za jetru tezak opcenito steroid ne preporuca se pocetnicima a ne pogotovo 6 tjedana
4.piramida sa decom nije dobro-zasto-rzlog piramide su bezveze da ih radili sa bilo cim pa i sa decom , bolje bi bilo da krene polako pa kad se prilagodis da povecas dozu ,znaci postepeno povecavati a ne smanjivat pa opet povecat

evo tolko od mene
zadovoljan..

#18 Highlander

Highlander

Montenegro

• Member
  • 2781 posts
  • LocationMontenegro

Posted 02 December 2006 - 03:18 AM

Nekako mi se cini da se slazemo i mimoilazimo u isto vrijeme. Evo nekih mojih teorija. Test treba biti osnova svakog ciklusa jer ga organizam prihvata kao supstancu koju sam proizvede i najlakse podnosi/prihvata. Nema anabolika za masu i za definiciju, to regulises ishranom (ovo je na racun dece koja je poznata kao mass builder, ali lean mass builder, pa ne vidim razloga da je ne uzmes i u fazi definicije, ako se uopste odlucis za nju).
Yamahirija

#19 Mali Priest

Mali Priest

Politolog

• Member
  • 2386 posts
  • LocationDjubrava

Posted 02 December 2006 - 05:45 PM

je istina je da nema anabolika za masu i definiciju ali zbog nekih svojih svojstva -aromatizacije ,zadrzavanje vode,period detekcije,itd.... mozemo zbrojiti pluseve i minuse pa izabrati koji bi isao vise za masu a koji za defku iako se slazem da deca moze biti dobra i u fazi defke, svakako

#20 Z

Z

Moderator

• Member
  • 1723 posts
  • LocationHR

Posted 03 December 2006 - 12:54 AM

ok evo,

1.testa manje nego dece nije dobro -zasto- supresija vlastite proizvodnje testa ,testa bi trebaslo biti vise
2.propionat i deca skupa nije dobro-zasto-ajde jos ovo moze biti dobro ali ima i boljih preporuka, propionat bolji u fazi defke deca po meni za masu iako sam koristio obadvoje skupa morao sam testa propionata potezati vise jel mora vise biti od dece a s tim imas i vise bockanja i vise doza
3.winstrol duze od 4 tjedna nije dobro -zasto-tezak za jetru tezak opcenito steroid ne preporuca se pocetnicima a ne pogotovo 6 tjedana
4.piramida sa decom nije dobro-zasto-rzlog piramide su bezveze da ih radili sa bilo cim pa i sa decom , bolje bi bilo da krene polako pa kad se prilagodis da povecas dozu ,znaci postepeno povecavati a ne smanjivat pa opet povecat

evo tolko od mene
zadovoljan..

Mozda je on, ali nisam ja :)
Nekako mi se malo gubis i koji puta nesto napises sto neznas bas opravdati - makar ne tvrdim da nije tocno.

Primjer: propionat. Testosteron = testosteron = testosteron. Stvar je samo u brzini 'otpustanja' i postizanja krajnje doze. U tom smislu ima u stickiju jedna, po meni, greska - gdje pise da propionat nesto manje aromatizira. To jednostavno NE MOZE biti istina jer aktivna supstanca nastaje tek nakon deesterifikacije, i kod svih testosterona je naravno ista. Druga je prica da x mg estera nje isto kao x mg testosterona, niti x mg jednog esterificiranog ne daje istu efektivnu dozu ka x mg nekog drugog. Sve se svodi na to da je aromatizacije onoliko koliko testosterona u datom trenutku. E sad, propionat i deca mogu biti zajedno neprakticni radi frekvencije injektiranja, no to naravno ovisi i o dozi. Propionat je i inace neugodan radi iritacije, pa tko voli, nek izvoli.

Drugi primjer: piramide (tapering). Deca je dugotrajni ester i tu se stvarno nema sto piramidizirati, ionako trebaju tjedni da se zadnja doza sama po sebi polako smanji. Sto se pak tice te prakse opcenito, korisnik s nesto iskustva moze svakako kompletno izbaciti uzlaznu stranu piramide s bilo kojim esterom, za silaznu stvari nisu bas toliko jasne (o tome mozda neki drugi put). Esteri su opcenito dovoljno spori da se maksimalna kumulativna doza ne postize brze od nekoliko dana, a jedini dobar razlog pocetnog taperinga je ukoliko se nesto prvi puta korsiti i zele se smanjiti mozebitni nepredvidjeni problemi.
'Any fool can know - the point is to understand' (A. Einstein)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users