Jump to content

Photo
- - - - -

zeleni caj

• Please log in to reply
267 replies to this topic

#1 Pergam_X

Pergam_X

anti-UEFA

• Member
  • 3257 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 March 2007 - 11:09 PM

Gde kupujete zeleni caj?

Zeleni cajevi u kesicama iz prodavnice nisu ni z od zelenog caja. Sanse su da samim tim necete dobiti ni e od efekata koje zeleni caj ima na organizam. Dao sam si zadatak u toku sledece nedelje da obidjem sve Beogradske zdrave hrane i najdem odgovarajuci zeleni caj. Svugde se preporucuje japanska sencha, kao najbolji...pa cu pokusati da ga nadjem.
Internet je pun info-a o zelenom caju, od informacija kako da ga spremite do toga koji da kupite...
Ako ne uspem da nadjem neki odgovarajuci zeleni caj ovde, narucicu sa interneta, jer je povoljnije, a i sigurnije...(bolje kupiti zeleni caj od specijalizovanog prodavca zelenih cajeva nego od coveka koji drzi zdravu hranu i ima 143kg-a i nije zdrav ni u najavi)

vrlo koristan link je:
http://www.o-cha.com...-tea-basics.htm

pa...gde nabavljate svoj zeleni caj i koliko ga placate?

#2 sarahg

sarahg

Ima Decka!

• Member
  • 365 posts

Posted 31 March 2007 - 09:50 AM

ovo što si naveo za vrečice zelenog, vrijedi za sve čajeve, to je najnekvalitetniji dio biljke sa najmanje droge. Radi toga što je tako sitan prah u tim vrečicama, proizodač unutra može usitniti dijelove stabljike, umijesto npr. lišća bogatog antioksidansima, et. uljima, vitaminima, mastima i sl. npr. jeste li znali da je čaj od kamilice u vrečicama zapravo otpad koji nastaje pri preradi kamilice, kada se na trakama pomno izdvaja prvoklasni neoštećeni cvijet sa cvjetnom stapkom do 1 cm. Radi specifične građe cvata kamilice, mali cjevasti cvjetići vrlo lako ispadaju iz glavica, te se između ostaloga i metu sa poda i strojeva-i to su vrečice. Bila ja i gledala preradu kamilice u Petrinji. Za zagrepčane: Frankopanska ulica sa druge strane ceste, ne ona str di je Gavella, u jednoj od veža je dugogodišnja rinfuzna radnja za crne i zelene i rooibos čajeve: Čajoteka. Tam su sigurno 15 godina. Moja je preporuka za zeleni čaj PAI MU THAN, koji je bran toliko mlad, da po sebi još ima bijele dlačice i danas ga po tv-u i ostalim dućanima čaja reklamiraju pod bijeli čaj (no sad znate da je to zeleni). Okusom je blag i ukusan, a cijena mu je malo veća oko 25 kn za 100gr. U čajoteci su cijene čajeva poredane po njihovoj kvaliteti, moete birati između 30tak zelenih čajeva ima ih i za 100 kn 100-200gr

#3 Pergam_X

Pergam_X

anti-UEFA

• Member
  • 3257 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 March 2007 - 10:47 AM

ovo što si naveo za vrečice zelenog, vrijedi za sve čajeve, to je najnekvalitetniji dio biljke sa najmanje droge. Radi toga što je tako sitan prah u tim vrečicama, proizodač unutra može usitniti dijelove stabljike, umijesto npr. lišća bogatog antioksidansima, et. uljima, vitaminima, mastima i sl.

npr. jeste li znali da je čaj od kamilice u vrečicama zapravo otpad koji nastaje pri preradi kamilice, kada se na trakama pomno izdvaja prvoklasni neoštećeni cvijet sa cvjetnom stapkom do 1 cm.
Radi specifične građe cvata kamilice, mali cjevasti cvjetići vrlo lako ispadaju iz glavica, te se između ostaloga i metu sa poda i strojeva-i to su vrečice.

Bila ja i gledala preradu kamilice u Petrinji.

Za zagrepčane: Frankopanska ulica sa druge strane ceste, ne ona str di je Gavella, u jednoj od veža je dugogodišnja rinfuzna radnja za crne i zelene i rooibos čajeve: Čajoteka. Tam su sigurno 15 godina.
Moja je preporuka za zeleni čaj PAI MU THAN, koji je bran toliko mlad, da po sebi još ima bijele dlačice i danas ga po tv-u i ostalim dućanima čaja reklamiraju pod bijeli čaj (no sad znate da je to zeleni).

Okusom je blag i ukusan, a cijena mu je malo veća oko 25 kn za 100gr.
U čajoteci su cijene čajeva poredane po njihovoj kvaliteti, moete birati između 30tak zelenih čajeva ima ih i za 100 kn 100-200gr

pitaj imaju li kakav "ogranak" u srbiji, u BG-u :)

U pravu si za ovo sa cajem. Strasno je ipak kako ljudi placaju i po 4-5 evra za kojekakve MILFORD i sl. cajeve...no, nije greh ne znati, vec ne zeleti znati ;)

#4 Irac

Irac
  • Member
  • 2555 posts

Posted 31 March 2007 - 11:15 AM

nego mene zanima jel istina ono sto ja primjenjujem vec dugo... da se zeleni caj mora piti "sam", bez secera, limuna, natrena, te da jedino tad postize svoju pravu funkciju :beer:

#5 yeke

yeke
  • Member
  • 1567 posts

Posted 31 March 2007 - 12:09 PM

pa ja ga pijem bez ičega, skuham eksam i zivio :)

#6 Pergam_X

Pergam_X

anti-UEFA

• Member
  • 3257 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 March 2007 - 12:13 PM

nego mene zanima jel istina ono sto ja primjenjujem vec dugo...
da se zeleni caj mora piti "sam", bez secera, limuna, natrena, te da jedino tad postize svoju pravu funkciju
:beer:

hmm...nigde nisam naisao na takav podatak...

it's possible, but not probable, i supose :)
Mislim, secer kao secer ima svojstva, ne vidim kako bi to uticalo na zeleni caj. Kasika splende i kud puklo da puklo...

#7 reiki_

reiki_
  • Member
  • 645 posts
  • Locationzadar

Posted 31 March 2007 - 12:42 PM

ja od malena trosim zeleni , uvijek bez icega , osim vode naravno. volio bih da mogu duci do te prodavaonice u zagrebu ali danas bas nisam spreman za cardio od 500 km :)

#8 BBnoob

BBnoob
  • Member
  • 304 posts
  • LocationZadar

Posted 18 February 2008 - 05:02 PM

izvlacim thred iz naftalina :) trazio sam o zelenom ali nigdje ne pise koliko ga kolicinski i vremenski treba uzeti prije treninga...

#9 Irac

Irac
  • Member
  • 2555 posts

Posted 18 February 2008 - 05:43 PM

ja ti ga nebi preporucio prije treninga teretane jel dosta otvara, i imaš vjetrove :wink: zeleni pijem kad jedem posni sa orasima, il posni i voće, često oko 5-6 popodne, kao englez 8) Inace pijem onaj najskuplji engleski zeleni čaj, neki Sir Winston valjda, e ak oni sad zajebu kao što pergam kaze onda dokurca :(

#10 jakov

jakov
  • Member
  • 245 posts
  • LocationZGB

Posted 18 February 2008 - 07:19 PM

reklamiraju pod bijeli čaj

e baš sam si ja kupio bijeli čaj od podravke, al nažalost u filtar-vrećici, al čim ga popijem idem kupiti taj u frankopanskoj, hvala na informaciji

:lol:

a bijeli čaj je zapravo zeleni al bran dok je još mlad i evo odmah nove vrste čaja 8)

#11 Bob

Bob

The Answer

• Member
  • 1609 posts

Posted 19 February 2008 - 08:47 AM

a bijeli čaj je zapravo zeleni al bran dok je još mlad i evo odmah nove vrste čaja

Točno to je sve ista biljka koja ovisi o vremenu branja. Kada se rano bere onda je to bijeli čaj, malo kasnije dobiva se zeleni, a na kraju crni čaj. Ovisi o vremenu zrenja.

#12 milank

milank
  • Member
  • 32 posts
  • LocationSubotica

Posted 26 February 2008 - 11:08 PM

Ima neko tacnu informaciju kako se priprema zeleni caj(naravno u listicima)?? Imam jako dobar recept za mrsavljenje i dobijanje dobre definicije. Ja sam inace iz Subotice i kupujem zeleni caj u zdravoj hrani i placam ga 78 din/kg :D :D

#13 braids

braids

Moderator

• Member
  • 1218 posts

Posted 26 February 2008 - 11:51 PM

Za zagrepčane: Frankopanska ulica sa druge strane ceste, ne ona str di je Gavella, u jednoj od veža je dugogodišnja rinfuzna radnja za crne i zelene i rooibos čajeve: Čajoteka. Tam su sigurno 15 godina.
Moja je preporuka za zeleni čaj PAI MU THAN, koji je bran toliko mlad, da po sebi još ima bijele dlačice i danas ga po tv-u i ostalim dućanima čaja reklamiraju pod bijeli čaj (no sad znate da je to zeleni).

U čajoteci su cijene čajeva poredane po njihovoj kvaliteti, moete birati između 30tak zelenih čajeva ima ih i za 100 kn 100-200gr

hvala na informaciji,sutra sam tamo vec ujutro 8)
inace od zelenog caja u vrecici jedini kod kojeg sam osjetio neke efekte je onaj cedevita zeleni caj...svi ostali ko da nista nisam ni popio. mislim na onaj specijalan osjecaj nekog laganog blagostanja koji zeleni caj pruza kad ga duze vrijeme pijes...

#14 MARKONI

MARKONI

Zna sto govori

• Member
  • 1285 posts

Posted 26 February 2008 - 11:58 PM

Pergam X jesi li nasao u BG zeleni caj ?
BALKAN MUSCLE TEAM

#15 Irac

Irac
  • Member
  • 2555 posts

Posted 27 February 2008 - 12:24 AM

hvala na informaciji,sutra sam tamo vec ujutro 8)
inace od zelenog caja u vrecici jedini kod kojeg sam osjetio neke efekte je onaj cedevita zeleni caj...svi ostali ko da nista nisam ni popio. mislim na onaj specijalan osjecaj nekog laganog blagostanja koji zeleni caj pruza kad ga duze vrijeme pijes...

braids ne znam jesi probao ovaj...
http://www.franja.hr... ... en-tea.gif
definitivno najači, pijem zeleni čaj 2 puta dnevno, probao sam sve i svašta, ali ništa se ne može mjeriti sa ovim engleskim :)

#16 Kelavra

Kelavra
  • Member
  • 341 posts
  • LocationCalabria

Posted 27 February 2008 - 12:56 PM

Gde kupujete zeleni caj?

Zeleni cajevi u kesicama iz prodavnice nisu ni z od zelenog caja. Sanse su da samim tim necete dobiti ni e od efekata koje zeleni caj ima na organizam. Dao sam si zadatak u toku sledece nedelje da obidjem sve Beogradske zdrave hrane i najdem odgovarajuci zeleni caj. Svugde se preporucuje japanska sencha, kao najbolji...pa cu pokusati da ga nadjem.
Internet je pun info-a o zelenom caju, od informacija kako da ga spremite do toga koji da kupite...
Ako ne uspem da nadjem neki odgovarajuci zeleni caj ovde, narucicu sa interneta, jer je povoljnije, a i sigurnije...(bolje kupiti zeleni caj od specijalizovanog prodavca zelenih cajeva nego od coveka koji drzi zdravu hranu i ima 143kg-a i nije zdrav ni u najavi)

vrlo koristan link je:
http://www.o-cha.com...-tea-basics.htm

pa...gde nabavljate svoj zeleni caj i koliko ga placate?

pa jel si bio u biljnoj ljekarni mozda? ili obicnoj?
Pretpostavka je majka svih zajeba!

#17 braids

braids

Moderator

• Member
  • 1218 posts

Posted 27 February 2008 - 04:49 PM

braids ne znam jesi probao ovaj...
http://www.franja.hr... ... en-tea.gif
definitivno najači, pijem zeleni čaj 2 puta dnevno, probao sam sve i svašta, ali ništa se ne može mjeriti sa ovim engleskim :)

nisam probao taj,ali imati cu na umu ako mi doleti pod ruku :wink:

sarah kupio sam pai mu than i nije bas 24 kn 100grama... duplo vise kosta,49kn 100g :? . uzeo sam pedeset i upravo idem degustirati 8) pa javim kakav je .zena u prodavaonici me zivcano pokusavala nagovoriti da uzmem neki zeleni caj s aromom ,kao da se naviknem na okus...valjda misli da pijem caj sa secerom i pola kile meda pa ce mi biti prejak ili stovec...

#18 Pergam_X

Pergam_X

anti-UEFA

• Member
  • 3257 posts
  • LocationBeograd

Posted 27 February 2008 - 04:57 PM

Pergam X jesi li nasao u BG zeleni caj ?

http://www.kucacaja.co.yu/kucacaja.php

Odvratno su skupi :x
Ali, sasvim sigurno cu ici pazariti nesto odavde...Jer, ako vec kupujem zeleni caj, onda daj da makar kupim pravi...

Hajde cajopije, jel imate neku preporuku za neki od cajeva sa ovog linka:
http://www.kucacaja....hp?btnPrikazi=1

#19 toni-st

toni-st
  • Member
  • 52 posts

Posted 16 March 2008 - 12:28 AM

u Splitu sam uzeo nekoliko vrsta zelenog caja, i jednu vecer sam napravio caj, ono na sedamdeset stupnjeva voda, pa se lisce potopi u onu metalnu cjediljku, i onda sam to popio -bilo je oko 21 sat, i ljudi nisan moga spavat koliko je to bilo jako. To mi se nije prije dogdalo kada bi popio caj iz vrecice. Uzeo sam i neki bjeli caj koji je kao najbolji antioksidans, uglavnom u cajani me oderalo za 200 kuna, ali se nadam da je vridilo

#20 ZMASTER

ZMASTER

Pjesnicka dusa

• Member
  • 1994 posts

Posted 16 March 2008 - 12:36 PM

Ja pijem cajeve, ali ne radi razloga kojeg vecina ovdje pije. Ja ih pijem prvenstveno jer u njima uzivam :D Znaci, u okusu, u ponekom keksu uz to i ponekad malo mlijeka :) Inace, u cemu je stvar. Kad uzmete cajeve u cajotekama, onda uzimate lisce, cvjetove, korijen, sto vec, a kad uzmete caj iz vrecice onda uzimate sve i svasta, smrvljeno. Najnekvalitetniji dio stabljike ide u filter - vrecicu. Inace preferiram crne cajeve. Earl Grey :victory:
  • jkricka likes this
In view a humble vaudevillian veteran casts vicariously as both as victim and villain by the vicissitudes of fate. This visage no mere veneer of vanity is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users